sobota, 27 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Grają na dwie trąby

Dodano: 8 stycznia 2003, 16:47

Orkiestra zagra też w bialskim Zakładzie Karnym. Na aukcję przygotowano wiele pracwykonanych przez w
Orkiestra zagra też w bialskim Zakładzie Karnym. Na aukcję przygotowano wiele pracwykonanych przez w

W Białej Podlaskiej utrwaliła się tradycja istnienia dwóch sztabów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tak jest i tym razem. Oddzielnie finały organizują: w MOK - pracownicy placówek kulturalnych, neonatologii i chirurgii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego, Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego oraz w Komendzie Hufca ZHP - uczniowie i harcerze z kilku miejscowości powiatu bialskiego.

Już we wtorek w ZHP przygotowano ok. 120 puszek. Wczoraj uczniowie zaczęli z nimi kwestować w szkołach. Zastępca dyrektora MOK, Barbara Kędra powiedziała nam, że co roku zdumiewa dwudzielność bialskiego finału.
- W poprzednim roku dziwnie wyglądało światełko pokoju harcerzy puszczane w trakcie naszej imprezy. Obecnie nawet wysłaliśmy lekarzy do harcerzy z propozycją zjednoczenia sił, lecz niestety, nie udało się uzyskać efektu. Pewnie w grę wchodzą ludzkie ambicje - mówi Barbara Kędra. Informuje także, że w jej sztabie działa około 300 woluntariuszy. Każda grupa młodzieży z identyfikatorami i oryginalnie zafoliowanymi puszkami (z numerami) jest pod opieką pielęgniarki. Wczoraj rozpoczęły one zbieranie datków podczas dyskotek szkolnych. W niedzielę będą kwestować do godz. 20 na ulicach.
W sobotę włączą się do akcji lekarze i pielęgniarki. Od 11 do 15 w poradni audiologicznej przychodni szpitalnej (Terebelska 65, pokój 129) zaplanowano bezpłatne badanie słuchu. W tym czasie przy wejściu głównym szpitala będzie czynny punkt mierzenia ciśnienia i wzrostu oraz ważenia. Imprezy finałowe poprzedzi w sobotę o godz. 16 koncert rockowy na rzecz WOŚP. Odbędzie się on w sali widowiskowej MOK. Wystąpią zespoły: MODUS FAU, SZROD i FROSTIBITE ASSAILANT. Wstęp za serduszko o wartości 5 złotych.
W niedzielę w godz. 8-15 w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym odbędzie się bezpłatne badanie USG i echa serca dla osób do lat 18 (za symboliczną złotówkę). O godz. 12 w centrum Handlowym EPI wystąpi Kapela Ludowa "Podlasiacy” oraz w supermarkecie Champion Podlaska Kapela Ludowa ODK. Na pl. Wolności o godz. 16.05 wystąpi zespół wokalny "Chwilka”. Następnie, o 16.25 z "Wesołymi szlagierami” zaprezentuje się Teatr Gry i Ludzie z Katowic. O 16.40 przewidziano I edycję aukcji. Później odbędą się: pokaz ratownictwa medycznego, występ zespołu wokalnego "Brevis”, parada królewska trójki szczudlarzy, występ zespolu "Rewers” i orszak królewski teatru katowickiego. O 18.30 atrakcją będzie występ kabaretu "Widelec” z Białegostoku”, a o 20 imprezę zakończy światełko do nieba ze sztucznymi ogniami. Co pewien czas będą odbywać się aukcje gadżetów WOŚP i Poczty Polskiej oraz rękodzieła, rzeźb i obrazów z Zakładu Karnego. •
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!