środa, 24 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Grają na dwie trąby

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 stycznia 2003, 16:47

Orkiestra zagra też w bialskim Zakładzie Karnym. Na aukcję przygotowano wiele pracwykonanych przez w
Orkiestra zagra też w bialskim Zakładzie Karnym. Na aukcję przygotowano wiele pracwykonanych przez w

W Białej Podlaskiej utrwaliła się tradycja istnienia dwóch sztabów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tak jest i tym razem. Oddzielnie finały organizują: w MOK - pracownicy placówek kulturalnych, neonatologii i chirurgii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego, Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego oraz w Komendzie Hufca ZHP - uczniowie i harcerze z kilku miejscowości powiatu bialskiego.

Już we wtorek w ZHP przygotowano ok. 120 puszek. Wczoraj uczniowie zaczęli z nimi kwestować w szkołach. Zastępca dyrektora MOK, Barbara Kędra powiedziała nam, że co roku zdumiewa dwudzielność bialskiego finału.
- W poprzednim roku dziwnie wyglądało światełko pokoju harcerzy puszczane w trakcie naszej imprezy. Obecnie nawet wysłaliśmy lekarzy do harcerzy z propozycją zjednoczenia sił, lecz niestety, nie udało się uzyskać efektu. Pewnie w grę wchodzą ludzkie ambicje - mówi Barbara Kędra. Informuje także, że w jej sztabie działa około 300 woluntariuszy. Każda grupa młodzieży z identyfikatorami i oryginalnie zafoliowanymi puszkami (z numerami) jest pod opieką pielęgniarki. Wczoraj rozpoczęły one zbieranie datków podczas dyskotek szkolnych. W niedzielę będą kwestować do godz. 20 na ulicach.
W sobotę włączą się do akcji lekarze i pielęgniarki. Od 11 do 15 w poradni audiologicznej przychodni szpitalnej (Terebelska 65, pokój 129) zaplanowano bezpłatne badanie słuchu. W tym czasie przy wejściu głównym szpitala będzie czynny punkt mierzenia ciśnienia i wzrostu oraz ważenia. Imprezy finałowe poprzedzi w sobotę o godz. 16 koncert rockowy na rzecz WOŚP. Odbędzie się on w sali widowiskowej MOK. Wystąpią zespoły: MODUS FAU, SZROD i FROSTIBITE ASSAILANT. Wstęp za serduszko o wartości 5 złotych.
W niedzielę w godz. 8-15 w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym odbędzie się bezpłatne badanie USG i echa serca dla osób do lat 18 (za symboliczną złotówkę). O godz. 12 w centrum Handlowym EPI wystąpi Kapela Ludowa "Podlasiacy” oraz w supermarkecie Champion Podlaska Kapela Ludowa ODK. Na pl. Wolności o godz. 16.05 wystąpi zespół wokalny "Chwilka”. Następnie, o 16.25 z "Wesołymi szlagierami” zaprezentuje się Teatr Gry i Ludzie z Katowic. O 16.40 przewidziano I edycję aukcji. Później odbędą się: pokaz ratownictwa medycznego, występ zespołu wokalnego "Brevis”, parada królewska trójki szczudlarzy, występ zespolu "Rewers” i orszak królewski teatru katowickiego. O 18.30 atrakcją będzie występ kabaretu "Widelec” z Białegostoku”, a o 20 imprezę zakończy światełko do nieba ze sztucznymi ogniami. Co pewien czas będą odbywać się aukcje gadżetów WOŚP i Poczty Polskiej oraz rękodzieła, rzeźb i obrazów z Zakładu Karnego. •
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!