poniedziałek, 21 sierpnia 2017 r.

Biała Podlaska

Janusz Kościelecki

Dodano: 26 marca 2002, 16:35
Autor: (KK)

Może się pochwalić najdłuższym stażem pracy na stanowisku dyrektora zespołu opieki zdrowotnej na Lubelszczyżnie, które od 1 listopada 1972 r. do 30 czerwca 1998 r. sprawował w Radzyniu Podlaskim.

Powinien piastować je jeszcze nadal, gdyż w listopadzie 1997 r. wygrał konkurs na pięcioletnią kadencję, ale ze względów politycznych został z niego odwołany. Obecnie jest ordynatorem oddziału reumatologii miejscowego szpitala.
- Dotychczas najwięcej wysiłku kosztowała mnie realizacja przez wiele lat społecznych marzeń, związanych z budową z prawdziwego zdarzenia szpitala w Radzyniu, który swoje podwoje otworzył w 1983 roku - wspomina Janusz Kościelecki. - Przedsięwzięcie to było możliwe dzięki dużemu zaangażowaniu przedstawicieli miejscowych władz m.in. Eugeniusza Korolczuka i Czesława Staszczaka, a także dwóch moich wówczas zastępców - Stanisława Barana i Jerzego Kątskiego. Ponadto w rejonie radzyńskim w tym samym prawie czasie udało nam się stworzyć sieć ośrodków zdrowia.
J. Kościelecki ma 64 lata i pochodzi z Kolna (woj. podlaskie). W 1958 r. ukończył Liceum Felczerskie w Chełmie. Tego samego roku rozpoczął studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Lublinie. Dyplom lekarza otrzymał sześć lat później. Pracę zawodową bezpośrednio po studiach podjął w Radzyniu Podlaskim, w którym nadal mieszka. Początkowo był stażystą w miejscowym szpitalu powiatowym, a następnie w tej placówce został asystentem w oddziale chorób wewnętrznych. Od lutego 1970 r. do końca października 1972 r. był kierownikiem Wydziału Zdrowia i Opieki Społecznej Prezydium PRN w Radzyniu Podl. Po utworzeniu eksperymentalnego zespołu opieki zdrowotnej i społecznej w tym mieście, został jego dyrektorem. Jest specjalistą I stopnia z zakresu chorób wewnętrznych oraz II stopnia z zakresu reumatologii i organizacji ochrony zdrowia.
Za działalność zawodową i społeczną otrzymał wiele odznaczeń państwowych i resortowych. Najbardziej ceni z nich Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, a także odznakę "Kryształowe Serce”, którą otrzymał za propagowanie honorowego krwiodawstwa.
Żona Zofia jest magistrem fizyki (ukończyła UMCS) i przez wiele lat pracowała w Szkole Podstawowej nr 1. Od roku przebywa na emeryturze. Dwaj synowie - Maciej i Piotr poszli w ślady ojca i ukończyli Wydział Lekarski AM w Lublinie. Pierwszy z nich pracuje w lubelskim szpitalu MSWiA, drugi w zagranicznej firmie farmaceutycznej w Warszawie. Pan Janusz pasjonuje się sportem, a przede wszystkim piłką nożną, a także turystyką.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!