niedziela, 18 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Jezioro Obradowskie: Atrakcja widokowa i przyrodnicza dla turystów w rezerwacie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 kwietnia 2011, 13:17
Autor: (pim)

 (Olga Kalicka)
(Olga Kalicka)

Z kładki o długości aż 700 metrów i z pływającego pomostu widokowego można już podziwiać oryginalną roślinność lasu i torfowiska oraz Jezioro Obradowskie

W czwartek została uroczyście otwarta zmodernizowana ścieżka przyrodnicza "Jezioro Obradowskie” (pow. parczewski).Ten obiekt na obszarze Natura 2000 "Lasy Parczewskie” jest dostępny dla turystów.

Ścieżka ma formę pętli o długości około 800 m. Kładka o szerokości 1,2 m w dziesięciu miejscach została poszerzona do 2 m, co pozwala na minięcie się osób będących na wózkach inwalidzkich. Na odcinku ścieżki wchodzącym w lustro wody jeziora zamontowano pływający pomost widokowy. Ścieżka została wyposażona w wiatę ze stołami, miejscem na ognisko. Ustawiono także 10 tablic informacyjnych.

Kosztująca ponad 250 tys. zł inwestycja została zrealizowana dzięki wsparciu finansowemu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

- Obiekt przeznaczony do aktywnej turystyki i edukacji leśnej jest ogólnie dostępny dla zainteresowanych pięknem Lasów Parczewskich. W przypadku grup zorganizowanych istnieje możliwość zwiedzenia ścieżki z wyznaczonym pracownikiem nadleśnictwa. Trzeba wcześniej uzgodnić termin pod numerem telefonu: 82 591 21 25 – informuje wykonawca ścieżki, Mirosław Potapiuk, nadleśniczy Nadleśnictwa Parczew z/s w Sosnowicy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!