piątek, 23 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Jubileusz Fotoklubu Podlaskiego: 25 lat na zdjęciach

Dodano: 4 maja 2016, 15:14
Autor: eb

25-lecie Fotoklubu Podlaskiego/ fot.E.Burda
25-lecie Fotoklubu Podlaskiego/ fot.E.Burda

Fotoklub Podlaski obchodzi swoje 25-lecie. Z tej okazji powstał jubileuszowy album.

Obecnie fotoklub zrzesza ponad 30 członków – fotografów amatorów i profesjonalistów.

– Istniejemy od 1991 roku. Najpierw fotoklub działał przy Wojewódzkim Domu Kultury. Opiekunem była Anna Leszczyńska, a w 1998 roku ja przejęłam stery – mówi Małgorzata Piekarska, opiekun fotoklubu, która jest też instruktorem ds. fotografii w Bialskim Centrum Kultury.

Z okazji 25-lecia miasto wydało album.  – To nasz pierwszy album, wcześniej były tylko katalogi. Są tu prace naszych członków, jest też część poświęcona Białej Podlaskiej. To zdjęcia  z różnych lat, wykonane ciekawą techniką – opowiada Piekarska.

Album ma ponad 150 stron. Miasto jak na razie zasponsorowało wydanie 500 egzemplarzy. Kosztuje 35 zł i można go nabyć w BCK. – Cieszę się że mogliśmy stworzyć taki wspaniały album. Będziemy go przekazywać podczas różnych okazji w celach promocyjnych – deklaruje prezydent Dariusz Stefaniuk, który z okazji jubileuszu przyznał Fotoklubowi Podlaskiemu nagrodę za pracę artystyczną.

Fotoklub organizuje wystawy i warsztaty dla swoich członków. Jednym z najmłodszych jest 22-letnia Angelika Żeleźnicka. Do fotoklubu należy od 2012 roku. – Wcześniej działałam w kole fotograficznym, które prowadzi Małgorzata Piekarska – wspomina Angelika. – Fotoklub jest dla każdego, kto chce zdobywać doświadczenie, nowe znajomości, rozwijać się w dziedzinie fotografii – zaznacza 22-latka. – Dobrze mi się rozmawia i współpracuje z innymi klubowiczami, chociaż często dzieli nad duża różnica wieku. Ale tutaj wiek nie gra roli, tylko to co ma się w środku –podkreśla.

Dzięki przynależności do fotoklubu, młoda fotografka mogła pokazywać swoje zdjęcia na wystawach, startować w konkursach i starać się o stypendia, m.in. od marszałka województwa. – Moim największym osiągnięciem jest wyróżnienie w międzynarodowym konkursie Portret Prawdziwy w  2015roku – precyzuje Żeleźnicka.

Przy okazji jubileuszu w galerii Pierwsze Piętro Strefa Sztuki otwarto wystawę na 25-lecie fotoklubu. – Znalazło się tu ponad 100 prac naszych 30 członków – zaznacza Małgorzata Piekarska.

A już 7 maja młodzież i dorośli mogą wziąć udział w bezpłatnych warsztatach fotograficznych z uznanymi fotografami – Bartłomiejem Talagą i Piotrem Zbierskim z Łodzi. Warsztaty potrwają od godz. 9 do 19. Każdy uczestnik powinien mieć własny sprzęt. Karty zgłoszenia dostępne są na stronie internetowej BCK.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!