wtorek, 30 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Juwenalia na "Perfect”

Dodano: 25 kwietnia 2002, 17:27

Studenci z bialskiego kabaretu "Białego               <br />
Niepokoju” <br />
na próbie przed występem juwen
Studenci z bialskiego kabaretu \"Białego
Niepokoju”
na próbie przed występem juwen

W bogatym programie tegorocznych "Juwenaliów 2000” organizowanych od dziś do niedzieli przez Samorząd Studencki Zamiejscowego Wydziału Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej wystąpi także istniejący od kilku miesięcy miejscowy kabaret "Białego niepokoju”.

Istnieje od października. Skupia osiem osób, które przygotowują już kolejny program. Grają w nim Iwona Prędkowska, Karolina Czyż, Łukasz Witczuk, Piotr Oleksiak, Marcin Maśloch, Jan Wisłowski-Szewczyk, Tomasz Kawczyński i Marcin Sabała - "Pająk”, który nie tylko gra na pianinie, ale także słynie z rekordów życiowych w podnoszeniu ciężarów (160 kg w podrzucie i 130 kg w rwaniu).
- Niektóre sceny sami piszemy, w części wykorzystujemy dawne programy innych kabaretów. Posiadamy już swój hymn. Przygotowujemy się, aby jesienią ruszyć w Polskę i spróbować swoich sił w konfrontacji z innymi zespołami, na przeglądach i festiwalach. Marzy też nam się własna płyta - mówi Łukasz Witczuk. W swoim środowisku znani są ze skeczy "Rodzinka” (parodia seriali), "WC”, "Student AWF”, "Kubuś z wódeczką”. Obecnie program wzbogacają o "Prognozę pogody”, którą zaprezentują w sobotę o godz. 18.15. Zamierzają też zmienić nazwę. Nowa będzie brzmieć A‘ TAM. W uczelni sportowej są ewenementem, gdyż raczej ich koledzy wybierają inne dyscypliny, a twórczość artystyczna nie cieszy się zbyt dużym zainteresowaniem. Niewątpliwie, w programie juwenaliów będą rodzynkiem. Tradycyjnie żacy wybierają bowiem dyskoteki i piwo. Dzięki głównemu sponsorowi "Browarom Warka” możliwe będzie przeprowadzenie kilku tradycyjnych konkursów w chodzeniu po beczkach, wspinaniu się na transportery i piciu piwa na czas. Główny organizator juwenaliów - Samorząd Studencki ZWWF zdołał pozyskać do finansowania tej imprezy m.in. Hotel "Delfin”, HOOP, Klub Studencki "Żak”, Avon i bialski Urząd Miasta. Przewiduje on udział w imprezie ok. 7000 bialczan i studentów. Wielu widzów ściągnie niedzielny koncert Partycji Markowskiej i "Perfectu”.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!