środa, 21 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Kandydaci obiecują

  Edytuj ten wpis
Autor: (pim)

Niektórzy kandydaci na najważniejsze funkcje samorządowe obiecują przekazanie w przypadku wygranej swoich diet lub wynagrodzenia na cele społeczne. Oto kilka przykładów.

Kandydat Komitetu Wyborczego Wyborców Razem ku Lepszemu na prezydenta Białej Podlaskiej Leszek Gawryczuk zapowiada przekazać około 20 procent wynagrodzenia na cele charytatywne - dożywianie dzieci i młodzieży w szkołach.
Inny pretendent do tej funkcji, z Komitetu Wyborczego Bezpartyjni, Adam Abramowicz twierdzi, że jego komitet deklaruje obniżenie diet radnych o dwie trzecie tzn. z 300 do 100 złotych za posiedzenie.
Tadeusz Czapski kandydujący na włodarza miasta nad Krzną z Komitetu Wyborców "Bialczanie” swoje całe pobory prezydenta zamierza przeznaczyć na dokarmianie w szkołach głodnych dzieci z rodzin bezrobotnych.
Z kolei Wojciech Maciej Romaniuk z Komitetu Wyborczego Samoobrona RP, kandydat na szefa zarządu gminy Biała Podlaska, podkreśla, że będzie przekazywał połowę uposażenia wójta na podwyższenie poziomu edukacji w wiejskich placówkach oświatowych.
Natomiast Leszek Nowosielski, kandydujący z Organizacji Narodu Polskiego Liga Polska na wójta Międzyrzeca Podlaskiego 30 procent pensji przekazałby na cele edukacyjne w gminie.
Bezrobotny Sławomir Zacharajasz deklaruje, że w przypadku wybrania na międzyrzeckiego burmistrza połowę wynagrodzenia będzie przekazywać na szeroko rozumianą działalność charytatywną: zakup zeszytów, żywności, wyjazdy dzieci biednych oraz na uruchomienie większej liczby świetlic środowiskowych.
Wszystkie obietnice kandydatów (także na radnych) do różnych samorządów warto zapamiętać. Już niedługo, bo po wyborach, będzie okazja sprawdzić czy były to rzeczywiste deklaracje, czy tylko tzw. kiełbasa wyborcza.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!