sobota, 17 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Właściciel kawiarni „Bagietka” twierdzi, że Ireneusz Turski, kandydat na prezydenta Międzyrzeca Podlaskiego, był głównym bohaterem awantury w jego lokalu. Policjant i jednocześnie radny się broni: „Padłem ofiarą głupiego żartu”.

Sprawa wypłynęła niedawno w związku z rezygnacją Mirosława Frydrychowskiego ze stanowiska dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury. W budynku MOK znajduje się „Bagietka”, a w niej według Frydrychowskiego Turski zgubił służbową policyjną legitymację. Wypominanie tego faktu miało być, zdaniem Frydrychowskiego, przyczyną ataków Turskiego na niego i przyczyną jego rezygnacji.
Co właściwie wydarzyło się w „Bagietce”? Waldemar Czempiński, właściciel kawiarni, twierdzi, że w maju w lokalu doszło do awantury. – Przyszedł pan Turski. Był w kiepskim stanie. Przez pewien czas spał nawet za stolikiem. Kiedy się obudził, stwierdził, że nie ma legitymacji. Zamknął lokal i rewidował ludzi. Był obciach. Okazało się, że pod stolikiem znalazł tę legitymację nasz kierowca. Jego koledzy odnieśli dokument do domu policjanta. Pan nadkomisarz nie podziękował, tylko groził, że oskarży kierowcę o kradzież dokumentu.
Nadkomisarz Turski mówi tymczasem, że padł ofiarą żartu. Mówi, że nie zgłaszał przełożonym incydentu, gdyż potraktował to jako dowcip. – Nie spałem wtedy. To kaszana, mówienie o tym. Pokazywałem jedynie legitymację obcym osobom. Położyłem ją na stoliku z telefonem. Piliśmy piwo. Później legitymacja znikła. Pytałem, kto sobie jaja robi. Nie zamykałem lokalu i nie rewidowałem ludzi. Okazało się, że od stolika odszedł kierowca kawiarni. Później moi koledzy poszli do jego domu. Miał mój dokument w spodniach.
Policjant z Międzyrzeca Podlaskiego założył komitet wyborców „Sprawiedliwość, Poszanowanie i Bezpieczeństwo”. Z jego poparciem zamierza starać się o fotel burmistrza miasta. W tej chwili jest przewodniczącym Komisji Rewizyjnej Rady Miasta.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!