sobota, 24 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Katastrofalny brak ofert

  Edytuj ten wpis

Przy obecnym bezrobociu znalezienie jakiegokolwiek zajęcia graniczy z cudem. Takie prace jak te na z
Przy obecnym bezrobociu znalezienie jakiegokolwiek zajęcia graniczy z cudem. Takie prace jak te na z

Kierownicy powiatowych urzędów pracy południowego Podlasia stresują się, gdyż niebawem powróci nerwowa atmosfera związana z blokadą przez ZUS kont, na miesiąc przesunięta przez wojewodę.

W Białej Podlaskiej, oczekującej na szansę budowy portu cargo, stale rośnie bezrobocie. W minionym miesiącu liczba pozbawionych pracy w powiatach grodzkim i ziemskim zwiększyła się o kolejnych 121 osób. Obecnie jest zarejestrowanych 12 867 osób. Prawo do zasiłku ma jedynie 1399. Na tę rzeszę ludzi czekało we wrześniu tylko 108 ofert. Zarejestrowano tam 653 tegorocznych absolwentów. Edward Tymoszyński, kierownik bialskiego urzędu pracy powiedział nam, iż na 129 bezrobotnych z wyższym wykształceniem 29 przybyło w ostatnim czasie.

Nędza w Parczewie

W październiku w powiecie parczewskim było zarejestrowanych 2776 bezrobotnych. Przybyło 31 osób. Rejestrują się osoby, które wcześniej podlegały zwolnieniom grupowym w powiązanej z Daewoo firmie Dong Seo oraz w Rejonowym Przedsiębiorstwie Melioracyjnym.
Przez cały wrzesień do PUP trafiły jedynie 24 oferty pracy. - Nędza - krótko podsumowuje tę sytuację Władysław Rosłoń, kierownik urzędu.

W Łukowie nadal spada

Dalszy spadek bezrobocia we wrześniu o 53 osoby odnotowano w pow. łukowskim. Na początku obecnego miesiąca było zarejestrowanych 8918 osób pozbawionych pracy. Prawo do zasiłku posiada tylko 1541. Zbigniew Sokół, zastępca kierownika PUP w Łukowie powiedział nam, że w minionym miesiącu miał jedynie 53 oferty pracy. - Aż 345 osób zostało wykreślonych w związku z podjęciem zatrudnienia - zaznaczył.

W radzyńskim też stagnacja

W radzyńskim PUP na początku października było zarejestrowanych 4973 bezrobotnych. Nieco zmniejszyła się liczba kobiet bez pracy - wynosi 2369. Prawo do zasiłku posiadają 984 osoby Przez cały wrzesień w powiecie radzyńskim odnotowano 41 ofert pracy. Anna Ilczuk, kierownik PUP poinformowała nas, że 23 osoby korzystają z dofinansowania robót publicznych. Niestety, są kłopoty z płynnością wypłat z Funduszu Pracy.

Bezrobocie po utracie renty

W powiecie łosickim są zarejestrowane aż 2432 osoby (dotyczy to 1195 kobiet). Jedynie 176 bezrobotnych ma prawo do zasiłku (z tego 64 pań). Na wszystkich czekało w minionym miesiącu tylko 11 ofert pracy z powiatu łosickiego oraz 48 z kraju. Bezskutecznie na pracę czeka 162 absolwentów.
Marianna Hryciuk, zastępczyni kierownika PUP w Łosicach powiedziała, że niepokoi ją rosnąca w październiku liczba rejestrujących się bezrobotnych. Do 8 bm. zgłosiło się 60 kolejnych osób, które trudno było obsłużyć. Najbardziej boli rozgoryczenie wielu rencistów, którzy pozbawiani są praw do renty. Schorowani ludzie muszą rejestrować się jako bezrobotni.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!