poniedziałek, 29 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Koalicyjne rozdanie w radzie i starostwie

Dodano: 20 listopada 2002, 16:54
Autor: (pim)

Na inaugurcyjnej sesji Rada Powiatu Bialskiego wybrała Marka Maleszyka (Porozumienie Samorządowe) na przewodniczącego Rady Powiatu oraz Tadeusza Łazowskiego na starostę.

Drugi z nich zaproponował na swego zastępcę Jana Bajkowskiego (szefa powiatowego SLD), którego w tajnym głosowaniu poparło 15 radnych, 4 było przeciwnych, a 2 wstrzymało się od głosu. Do Zarządu Powiatu weszli także Włodzimierz Kościuczyk, Jacek Danieluk (PS) i Kazimiera Adamiec (SLD). Odwołano Jerzego Zalewskiego z funkcji sekretarza powiatu, a na jego miejsce wybrano Jana Jańczuka (PSL). Wiceprzewodniczącymi zostali Wojciech Stanisław Miechowicz (PSL) oraz Adam Nowosielski (SLD).
W ten właśnie sposób efektownie owocowała koalicja powiatowa PSL z SLD i PS, której inicjatorem był poseł Franciszek Jerzy Stefaniuk. Wsparli go 11 listopada w tym akcie twórczym posłowie Lech Nikolski (SLD) i Stanisław Żmijan (PO). Maszynka koalicyjna była skuteczna.
Rada przyjęła także uchwały o rezygnacji z mandatów Jana Bolesława Kurowskiego (SLD), którego wybrano na wójta Piszczaca i Zbigniewa Zenona Kota (PS), któremu powierzono stanowisko wiceburmistrza Międzyrzeca Podlaskiego
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!