sobota, 24 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Konstantynów: Nowy kompleks sportowy. Otwarcie we wrześniu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 sierpnia 2011, 14:45

Uczniowie nie będą już musieli ćwiczyć na szkolnych korytarzach, a mieszkańcy będą mogli korzystać z
Uczniowie nie będą już musieli ćwiczyć na szkolnych korytarzach, a mieszkańcy będą mogli korzystać z

Sześciu boisk, kortów tenisowych i remontu elewacji budynków szkoły podstawowej i gimnazjum doczekali się mieszkańcy. – To największa taka inwestycja w historii gminy – mówi wójt.

Budowa kompleksu sportowego ruszyła jesienią poprzedniego roku. Boiska powstały przy budynkach szkół w Konstantynowie i teraz czekają już tylko na oficjalne otwarcie. – Chcemy przekazać obiekt do użytku 1 września i połączyć to z inauguracją nowego roku szkolnego – mówi Romuald Murawski, wójt gminy Konstantynów.

– To największa inwestycja w dziedzinie oświaty w historii gminy – przyznaje wójt. – Jej zaletą jest to, że posiadaliśmy przy szkole duży obszar, o powierzchni ponad trzech hektarów. Powstały boiska do wielu gier i rozgrywek. Mamy trawiasty stadion z pięciotorową bieżnią ze sztucznej nawierzchni i z widownią dla prawie 500 osób, kort tenisowy, boiska do koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej. Mamy też dwie "zielone sale gimnastyczne”. To trawiaste boiska do zabaw i ćwiczeń na świeżym powietrzu – wylicza.

Budowa była w większości sfinansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. – Inwestycja kosztowała 3,7 mln zł, z czego niespełna 3 mln to dofinansowanie – wylicza Murawski.

Z tych pieniędzy udało się też odnowić szkolne budynki. – Oprócz tego, w ramach kompleksu sportowego powstał parking, drogi wewnętrzne, oświetlenie, monitoring i budynek gospodarczy. Powstała też nadbudowa z trzema salami lekcyjnymi nad zapleczem sali gimnastycznej. Wszystkie obiekty szkoły przeszły też termomodernizację – tłumaczy wójt. – Wizualnie jest to coś pięknego. Robi wrażenie na osobach, które to widzą i mamy nadzieję, że spodoba się również uczniom.


Nauczyciele wierzą, że tak będzie. – Do tej pory mieliśmy do dyspozycji tylko halę sportową. Boiska były w takim stanie, że z nich nie korzystaliśmy. Halę dzielimy ze szkołą podstawową, więc część zajęć sportowych musiała się odbywać na korytarzach – mówi Anna Czubaj, dyrektor gimnazjum w Konstantynowie. – Pewnie w tenisa stołowego będziemy nadal grać na korytarzach, ale teraz mamy nawet korty tutaj tenisowe i możliwości, o których nikt nawet nie marzył.

Ale z kompleksu sportowego nie będą korzystać jedynie szkoły. – Podstawową funkcją kompleksu będą zajęcia uczniów, ale w weekendy i poza godzinami lekcji boiska będą otwarte. Będzie można z nich skorzystać bezpłatnie – zapowiada wójt.

– Szkoda by było, gdyby taki obiekt był otwarty tylko w godzinach pracy szkoły. Już wcześniej nasi absolwenci przychodzili do szkoły popołudniami i w porozumieniu z wójtem korzystali z sali gimnastycznej – potwierdza Anna Czubaj.

– Myślę, że gmina się rozbudowuje i bardzo dobrze, że powstały boiska, bo dzieci już się cieszą – ocenia Antoni Tymoszuk, mieszkaniec Konstantynowa. – Mam sklep i słyszę od ludzi, którzy tu przychodzą, że są z tego zadowoleni.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!