poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

KORWiNowcy: "Imigranci to głównie pasożyty. Chcą wygodnie żyć na koszt państwa"

Dodano: 22 września 2015, 08:30
Autor: Ewelina Burda

Korwinowcy z Białej Podlaskiej zapraszają Riada Haidara na debatę o problemie migracyjnym w Europie.  Riad Haidar, kandydat Zjednoczonej Lewicy i ordynator bialskiej neonatologii powiedział nam, że nie przyjmie zaproszenia/ fot.E.Burda
Korwinowcy z Białej Podlaskiej zapraszają Riada Haidara na debatę o problemie migracyjnym w Europie. Riad Haidar, kandydat Zjednoczonej Lewicy i ordynator bialskiej neonatologii powiedział nam, że nie przyjmie zaproszenia/ fot.E.Burda

Kandydaci partii KORWiN w okręgu nr 7 (chełmsko- zamojskim) inaugurują swoją kampanię wyborczą do sejmu uderzając w uchodźców. A do debaty zapraszają Riada Haidara.

KORWiNowcy zachęcają m.in. do podpisania petycji „przeciwko przymusowemu eksportowi imigrantów do Polski”, którą adresują do premier rządu Ewy Kopacz.

- Ci ludzie nie chcą tu wcale zostać, wolą uciekać, tam gdzie mają najwyższe zasiłki socjalne, m.in. do Niemiec – mówi Rafał Bukowski, jedynka na liście. - Nie sprzeciwiamy się  wszelkiej migracji, jesteśmy przeciwko  sprowadzaniu na siłę do naszego kraju emigrantów socjalnych, którzy drenują kieszenie podatników swoimi roszczeniami zasiłkowymi - dodaje Bukowski, kandydat z Chełma.

– Imigranci którzy napływają to głównie pasożyty, które chcą wygodnie żyć na koszt państwa. W Szwajcarii czy Szwecji 90 proc. uchodźców nie pracuje. Bo po co mają pracować, skoro państwo zapewnia im życie na koszt  podatników. Na jaką liczbę imigrantów zarobkowych się zgadzamy? Na zero - podkreśla z kolei Igor Dzikiewicz, dwójka na liście partii KORWiN.

W 2014 roku Dzikiewicz był kandydat Kongresu Nowej Prawicy na prezydenta Białej Podlaskiej. Uzyskał 2,29 proc. głosów wyborców.

- Prawo międzynarodowe w świetle rosnącego napływu uchodźców oraz nielegalnych imigrantów zagraża takim miastom jak Biała Podlaska- uważa Michał Sawczuk, szef sztabu wyborczego Igora Dzikiewicza.

– Bo w razie zatrzymania w jakimkolwiek europejskim kraju , nielegalny imigrant jest cofany do miejsca przekroczenia granicy Unii Europejskiej. Jesteśmy  wschodnimi rubieżami unii, więc to do naszych ośrodków będą kierowani uchodźcy i to my jako miasto będziemy zmuszeni walczyć z tym problemem – stwierdza Sawczuk. – Jeżeli zauważymy, że w naszym mieście rośnie liczba incydentów z udziałem uchodźców, to będziemy reagować  – dodaje szef sztabu Dzikiewicza.

Przedstawiciele partii KORWiN planują w Białej Podlaskiej debatę publiczną na temat problemu migracyjnego w Europie. – Do udziału zapraszamy Riada Haidara, jedynkę Zjednoczonej Lewicy z okręgu nr 7.  Chcemy  przeciwstawić dwa stanowiska skrajnie różnych partii politycznych  - tłumaczą inicjatorzy debaty. Przypomnijmy, że Riad Haidar pochodzi z Syrii, od ponad 40 lat mieszka w Polsce. Jest ordynatorem neonatologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej.

– Chcemy usłyszeć stanowisko pana Haidara w debacie, ponieważ wydaje się nam że nie pokrywa się ono z linią polityczną lewicy  Polsce. Bo jest ona otwarta na wszelkich imigrantów. Natomiast dr Haidar ma zdaje się odmienne poglądy, bardziej zdroworozsądkowe.

Co na to Riad Haidar? – Swój komentarz na temat uchodźców prezentowałem już na łamach lokalnych i ogólnokrajowych mediów, m.in. w TVP Info. Wwszystko już powiedziałem na ten temat – podkreśla Haidar. - Nie mam zamiaru wdawać się w niemerytoryczną dyskusję i polityczne pyskówki. Mam teraz inne zajęcia – przyznaje ordynator bialskiej neonatologii

Gość
Gość
Gość
(34) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (24 września 2015 o 15:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W tych wyborach tylko partia KORWiN jest gwarancją pozytywnych zmian, PO/PSL już pokazało jak się liczy ze zdaniem obywateli, a PIS boi się by Polsce UE nie zabrała dopłat. 25 października głosujemy na KW KORWiN !
Rozwiń
Gość
Gość (24 września 2015 o 12:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
w Polsce codziennie 200.000 dzieci nie je obiadów, a pasożytów z krajów islamskich mamy karmić za nasze pieniądze ze składek do UE. Jeszcze trzeba wybierać im jedzenie, bo inaczej się obrażą. Kobiety muszą chodzi skromnie ubrane, by nie prowokować ich do gwałtu ! NIE DLA ISLAMIZACJI POLSKI ! popieram to Korwina
Rozwiń
Gość
Gość (24 września 2015 o 11:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
90% ma w tej sprawie takie same zdanie jak partia KORWiN jednak niektórzy boją się poprostu to przyznać. Brawo partia KORWiN
Rozwiń
Gość
Gość (24 września 2015 o 00:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W lubelskim jakiś wykwit szalonych polityków Korwin równie idiotycznie co Palikot próbuje osiągnąć nierealny cel jakim są głosy oddane na ludzi z jego partii. I jeden i i drugi powinni sobie ręce podać i zejść ze sceny politycznej bo nic tu nie wnoszą.
Rozwiń
Gość
Gość (23 września 2015 o 20:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a ten z niebieską brodą i niebieskimi włosami to urwał się z cyrku
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (34)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!