wtorek, 20 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Kto na prezydenta Białej Podlaskiej?

  Edytuj ten wpis
Autor: (pim)

Do wyborów samorządowych, w których wybierzemy prezydenta Białej Podlaskiej, mamy jeszcze rok. Ale już dzisiaj nasza redakcja organizuje sondażową zabawę.

Poniżej piątka kandydatów, którzy naszym zdaniem mogliby się o ten urząd ubiegać. Kogo z tej grupy widziałbyś na prezydenckim fotelu?

Bialskie kandydatury na prezydenta:

Adam Krzysztof Abramowicz ma 48 lat. Ukończył studia na Wydziale Mechanicznym i Organizacji Górnictwa Politechniki Lubelskiej. W latach 1986-1989 zatrudniony w Wojewódzkim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji. Od 1990 prowadzi własną działalność gospodarczą. W latach 1998-2002 i 2006-2007 był radnym miejskim. W wyborach parlamentarnych w 2007 z ramienia Prawa i Sprawiedliwości został posłem.

Bogusław Broniewicz ma 46 lat. Ukończył AWF w Białej Podlaskiej. Przez osiem lat był pracownikiem administracji rządowej. Od kilkunastu lat prowadzi działalność gospodarczą. Jest właścicielem firmy Maronex. W obecnej kadencji jako radny PO był przewodniczącym Rady Miasta, jednak stracił mandat radnego, gdy na krótko zasiadł we władzach klubu sportowego MKS Podlasie.

Marian Burda ma 59 lat. Jest emerytem. Przez wiele lat pracował jako oficer Państwowej Straży Pożarnej. W samorządach od początku ich istnienia. W obecnej kadencji przewodniczący klubu lokalnego KW Nasze Miasto Wspólne Dobro. Był wiceprzewodniczącym Rady Miasta. 23 września został nowym przewodniczącym rady Miasta Biała Podlaska.

Andrzej Antoni Czapski ma 55 lat. Ukończył ekonomię na Wydziale Handlu Wewnętrznego SGPiS. Pracował w Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej i w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym. Od 1990 do 1992 sprawował funkcję wojewody bialskopodlaskiego, a w latach 1991- 1993 wicemarszałka Senatu RP. Od 1998 r. jest bialskim prezydentem.

Waldemar Marian Godlewski ma 55 lat. Ukończył AWF w Białej Podlaskiej. Pracował jako nauczyciel wychowania fizycznego w bialskim II LO im. E. Plater, metodyk i starszy wizytator Kuratorium Oświaty i Wychowania w Białej Podlaskiej. Przez 14 lat był dyrektorem bialskiego I LO. Po wyborach samorządowych w 1998 r. jako radny SLD został I wiceprezydentem miasta. Następnie przez kilka lat był lubelskim kuratorem oświaty. W obecnej kadencji jest znów zastępcą bialskiego prezydenta.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!