sobota, 29 kwietnia 2017 r.

Biała Podlaska

Kto pierwszy skończy


Budowa dwóch dużych sal gimastycznych trwa w dwóch miejscowościach łukowskiej gminy - Strzyżewie i Gołąbkach. Takie same budowy, tyle że mniejszych sal zaczęły się też w gminie Stoczek Łukowski.

Pierwsze prace zaczęły się w połowie lipca i postępują błyskawicznie. Prowadzą je dwie łukowskie firmy budowlane, które konkurują o to, która z nich skończy jako pierwsza. Stan surowy budynków ma być gotowy przed pierwszymi mrozami. Obie firmy zimą będą wykańczać obiekty wewnątrz.
Na obydwie budowy gmina dostała dotację z Urzędu Kultury Fizycznej i Sportu. Hala w Strzyżewie będzie kosztować ponad 1,6 miliona a w Gołąbkach 1,5 miliona złotych. Inwestycje pomogą w realizacji programu rozwoju bazy sportowej, który został przyjęty w październiku podczas sesji rady gminy.
- Program przewiduje budowę boisk z prawdziwego zdarzenia w niemalże każdej wsi, po to, by młodzież miała co robić w wolnym czasie. Przy szkołach powstaną boiska do wszystkich popularnych dyscyplin sportowych, nie tylko do modnej piłki nożnej - mówi wójt łukowskiej gminy Kazimiera Goławska.
W gminie wiejskiej Stoczek Łukowski zaczęły się również dwie budowy przyszkolnych hal sportowych. W Starej Róży i Starej Prawdzie. Obiekty będą miały wymiar 12 na 24 metry. Uczniowie będą z nich korzystać dopiero od przyszłego roku szkolnego.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24