wtorek, 21 listopada 2017 r.

Biała Podlaska

Lawina biurokracji

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 maja 2002, 13:35

Tłumy interesantów szturmują urzędy skarbowe zabiegając o zaświadczenia o osiągniętych dochodach. Sejm uznał, że zasiłki rodzinne, wychowawcze i świadczenia z Funduszu Alimentacyjnego mogą być wypłacane tylko po udokumentowaniu dochodów przez fiskusa.

Płaczący i przeklinający w kolejkach winią w tych przypadku Bogu ducha winnych pracowników urzędów. Kiedy przez cały ubiegły rok Urząd Skarbowy w Białej Podlaskiej wydał jedynie 6897 zaświadczeń o dochodach podatników, to już w obecnym roku wpłynęło tam ok. 15 tys. podań o podobne dokumenty.
Mikołaj Szołucha, zastępca naczelnika Urzędu Skarbowego w Białej Podlaskiej z własnej inicjatywy wystąpił do Oddziału ZUS w Radzyniu Podlaskim, aby uwzględnić niemożliwość wywiązania się w terminie z wystawienia zaświadczeń. Niektóre zeznania podatkowe nie zostały bowiem jeszcze wprowadzone do komputerów, stąd trudno w US dotrzeć do odpowiednich dokumentów, które czekają złożone w szafach w zależności od daty ich wpływu (niektórzy interesanci nie pamiętają, kiedy składali PIT). Pracownicy US dodatkowo wypisują zaświadczenia w soboty i w niedziele oraz aż do godz. 20 każdego dnia. Mają świadomość, że dla matek oczekujących alimentów liczy się każda złotówka, a opóźnienie wypłat może spowodować komplikacje w życiu ludzi skazanych na niedostatki.
- Czynimy wszystko, co jest możliwe. Aż 17 stanowisk komputerowych wydzieliliśmy do rejestrowania interesantów i obsługę zaświadczeń - mówi Mikołaj Szołucha.
Naczelnik wydziału zasiłków ZUS w Radzyniu Podlaskim Bożena Mazur-Łukaszczuk powiedziała nam, że obawia się, iż do 20 maja nie wszystkie zainteresowane kobiety złożą dokumentacje potrzebne do otrzymania alimentów w czerwcu (dotąd uczyniło niewiele z uprawnionych). Renciści i emeryci ubiegający się o dodatkowe świadczenia muszą do 5 czerwca dostarczyć wspomniane dokumenty. Jeśli tego nie zrobią, otrzymają później z poślizgiem (ale i wyrównaniem) wypłaty.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!