czwartek, 22 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Lawina pytań do burmistrza. A zaczęło się od trzech e-maili

Dodano: 28 lipca 2015, 14:17

Jerzy Rębek tłumaczy, że w tej chwili najważniejsze dla miasta jest "zrównoważenie budżetu" (Fot. Marek Pietrzela / archiwum)
Jerzy Rębek tłumaczy, że w tej chwili najważniejsze dla miasta jest "zrównoważenie budżetu" (Fot. Marek Pietrzela / archiwum)

Jedni proszą o załatwienie w mieście drobnych spraw, inni domagają się poważniejszych inwestycji. Mieszkańcy piszą maile, a burmistrz odpowiada.

Zaczęło się na początku lipca, od trzech listów. Burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek odpowiedzi na nie opublikował na stronie internetowej urzędu.

– Wtedy posypała się lawina. Mamy już ponad 90 pytań, w kolejce jest jeszcze ok. 70. Ale to dobrze, że mieszkańcy się interesują – mówi Anna Wasak, asystent burmistrza ds. kontaktów z mediami.

Jedni pytają o drobne, banalne sprawy, inni proszą o większe rzeczy. Niektórych zaniepokoiło, że zniknął żywopłot koło kościoła, inni proszą o siłownię pod chmurką i stół do ping-ponga. Z kolei kibice chcą mieć stadion z prawdziwego zdarzenia. By oświetlały go jupitery, trybuny były zadaszone, a murawa podgrzewana.

– W tej chwili to nie jest możliwe, bo najpierw trzeba załatwić elementarne potrzeby, na które i tak brakuje funduszy – kwituje Anna Wasak.

Mieszkańcy doprosili się już nowych ławek w mieście. – Część z nich już stoi, zamówionych zostało kolejnych 30, będą rozstawione w kilku lokalizacjach – mówi Anna Wasak. – Po prośbach mieszkańców, we Wszystkich Świętych przy cmentarzach pojawią się toalety – dodaje.

Tomasz Masłowski i Adam Bober napisali prośbę o poprawę bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ul. Bohaterów z Konstytucji 3 Maja, na którym zginęło już kilka osób.

– Moim zdaniem dobrym rozwiązaniem byłyby progi zwalniające. Co Pan o tym myśli? A może jednak jest możliwość pozyskania środków na sygnalizację? – pisze pan Tomasz. Burmistrz odpowiada, że na progi zwalniające nie ma szans, bo zimą utrudniałyby pracę służbom odśnieżającym. Nie wyklucza natomiast oświetlenia ostrzegającego. Ale dopiero jesienią, bo dwa takie znaki kosztują około 15 tys. złotych. W tej chwili miasto nie ma na to pieniędzy.

Natomiast Adam Krasucki poprosił o skate park. – Chcę się w tej sprawie spotkać z zainteresowanymi, przedyskutować z nimi chociażby podstawową kwestię lokalizacji. Gdy tylko pojawią się możliwości finansowe, a mam nadzieję, że nastąpi to w przyszłym roku, zmierzymy się z tym wyzwaniem – odpisuje burmistrz.

Marek Dąbrowski chciałby żeby zagospodarowano zalew miejski, by powstawała plaża i molo. Burmistrz tłumaczy jednak, że w najbliższych latach nad zalewem nic się nie zmieni i zaprasza na niedawno wybudowany basen. O pieniądze rozbija się też prośba o nowe kino. Poprosiła o nie Małgorzata Kownacka, która tłumaczy, że w tej chwili mieszkańcy powiatu muszą jeździć do Łukowa i Lublina.

– Podejmowanie w tym roku tego typu inwestycji nie będzie możliwe ze względu na odziedziczoną po poprzedniej ekipie fatalną sytuację budżetową – odpowiadają władze miasta. Chodzi o dług 14 mln zł z jakim boryka się miasto. Co roku do spłaty są trzy miliony.

– Do wielu tematów powrócimy, gdy uda nam się zrównoważyć budżet. To jest w tej chwili najpilniejszy problem, prosimy o cierpliwość – mówi Anna Wasak.

Czytaj więcej o: Jerzy Rębek Radzyń Podlaski
Gość
Gość
lubelak
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (5 sierpnia 2015 o 08:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zamiast zajmować się konkretnymi sprawami miasta to udaje RĘBEK że coś robi i pisze o duperelach. A co sądzicie no kolejnej zmianie kadrowej w PEC. Ależ wytrzasnął fachowca. Żenada. Ryszard my Ci współczujemy ale nie miałeś wyjścia. Będziesz zap...dał jak dotąd ,a twój szef z rębusiem będą zajmować się wyborami.Zmiany są potrzebne jak się je dokonuje na lepsze. W PUKu zrobił rewelację, a w PEC to majstersztyk rebka. Wierne pieski dostają posadki.
Rozwiń
Gość
Gość (28 lipca 2015 o 16:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Z najważniejszych osiągnięć Burmistrza, to zawierzenie miasta Jezusowi. Niech mieszkańcy proszą teraz Jezusa o światła i basen... Prędzęj będą mieli nową zachrystję, kapliczkę i Pomnik ofiar Smoleńska.
Rozwiń
lubelak
lubelak (28 lipca 2015 o 16:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Przynajmniej w Radzyniu to coś się dzieje...

Rozwiń
Gość
Gość (28 lipca 2015 o 15:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a o jakie miasto chodzi? xD
Rozwiń
Gość
Gość (28 lipca 2015 o 15:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
to prawda, każdy polak jak się dorwie do władzy to kombinuje i kradnie, taki nasz naród niestety.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!