sobota, 24 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Lekcja szkolnego redagowania

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 grudnia 2003, 18:03
Autor: Beata Malczuk

Redakcja Nowin, pisma wydawanego przez uczniów SP w Rogoźnicy zaprosiła do siebie koleżanki i kolegów z innych szkół na terenie międzyrzeckiej gminy. Zanosiło się na dobrą zabawę, ale była też ciężka praca. Uczniowie poznawali trudy zawodu dziennikarskiego.

Efektem piątkowych i sobotnich zajęć jest jednodniówka "Talencik”. Znalazły się w niej różne formy pisarskie: sonda, wywiad, relacja, recenzja. Goście opowiedzieli o wrażeniach ze zwiedzania klasopracowni, zachwycili się salą przyrodniczą.
- Nie wiem, jak to naprawdę jest, pracować w tym zawodzie - odpowiada Wojciech Hołoweńko ze SP w Tłuśccu na pytanie, czy w przyszłości chce być dziennikarzem.
Za to nie ma takich wątpliwości inny uczestnik:- Zachowam wspaniałe wrażenia. Wiele się nauczyłem i mam nadzieję, że w przyszłości to wykorzystam, bo zamierzam być dziennikarzem -mówi Mateusz Oponowicz ze SP w Kożuszkach. - Chętnie przyjadę tu za rok - zapowiada Hubert Chodziński też ze SP w Kożuszkach.
Organizatorzy z Zespołu Szkół w Rogoźnicy kierowanego przez Mirosława Kapłana podkreślają, że potrzebne są zjazdy młodych redaktorów z różnych miejscowości. Wymieniają się doświadczeniami, uczą się jeden od drugiego, co owocuje lepszą treścią wydawanych pism.
- Tworzenie gazetki wzbudza zainteresowanie wydarzeniami z życia szkoły i pomaga doskonalić język - uważa Bogusława Małek, polonistka z tamtejszej szkoły, główna inicjatorka warsztatów. Czuwa nad przygotowywaniem Nowin.
W trakcie konferencji prasowej z udziałem przedstawiciela Dziennika, uczniowie zadawali mnóstwo pytań na temat codziennej pracy w redakcji.
Z zainteresowaniem oglądano naszą gazetę wraz ze wszystkimi dodatkami. •

Zapraszamy do udziału

W konkursie dla szkolnych gazetek. Należy je nadsyłać na adres redakcji: Dziennik Wschodni, ul. S. Staszica 20, 20-081 Lublin. Również w wersji elektronicznej: redakcja@dziennikwschodni.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!