wtorek, 23 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Lekcja szkolnego redagowania

Dodano: 15 grudnia 2003, 18:03
Autor: Beata Malczuk

Redakcja Nowin, pisma wydawanego przez uczniów SP w Rogoźnicy zaprosiła do siebie koleżanki i kolegów z innych szkół na terenie międzyrzeckiej gminy. Zanosiło się na dobrą zabawę, ale była też ciężka praca. Uczniowie poznawali trudy zawodu dziennikarskiego.

Efektem piątkowych i sobotnich zajęć jest jednodniówka "Talencik”. Znalazły się w niej różne formy pisarskie: sonda, wywiad, relacja, recenzja. Goście opowiedzieli o wrażeniach ze zwiedzania klasopracowni, zachwycili się salą przyrodniczą.
- Nie wiem, jak to naprawdę jest, pracować w tym zawodzie - odpowiada Wojciech Hołoweńko ze SP w Tłuśccu na pytanie, czy w przyszłości chce być dziennikarzem.
Za to nie ma takich wątpliwości inny uczestnik:- Zachowam wspaniałe wrażenia. Wiele się nauczyłem i mam nadzieję, że w przyszłości to wykorzystam, bo zamierzam być dziennikarzem -mówi Mateusz Oponowicz ze SP w Kożuszkach. - Chętnie przyjadę tu za rok - zapowiada Hubert Chodziński też ze SP w Kożuszkach.
Organizatorzy z Zespołu Szkół w Rogoźnicy kierowanego przez Mirosława Kapłana podkreślają, że potrzebne są zjazdy młodych redaktorów z różnych miejscowości. Wymieniają się doświadczeniami, uczą się jeden od drugiego, co owocuje lepszą treścią wydawanych pism.
- Tworzenie gazetki wzbudza zainteresowanie wydarzeniami z życia szkoły i pomaga doskonalić język - uważa Bogusława Małek, polonistka z tamtejszej szkoły, główna inicjatorka warsztatów. Czuwa nad przygotowywaniem Nowin.
W trakcie konferencji prasowej z udziałem przedstawiciela Dziennika, uczniowie zadawali mnóstwo pytań na temat codziennej pracy w redakcji.
Z zainteresowaniem oglądano naszą gazetę wraz ze wszystkimi dodatkami. •

Zapraszamy do udziału

W konkursie dla szkolnych gazetek. Należy je nadsyłać na adres redakcji: Dziennik Wschodni, ul. S. Staszica 20, 20-081 Lublin. Również w wersji elektronicznej: redakcja@dziennikwschodni.pl
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24