niedziela, 18 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Licytowali na rzecz niepełnosprawnych

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 stycznia 2004, 16:28

Zaproszeni goście nie zawiedli. Na uroczystym spotkaniu integracyjnym w sali konferencyjnej delegatury Urzędu Wojewódzkiego pojawili się...

prezydent miasta Andrzej Czapski, jego zastępca Henryk Chmiel, Maria Parafiniuk, dyrektor MOPS, Anna Kaliszuk, naczelnik wydziału spraw społecznych w UM, oraz Maria Tumiłowicz, reprezentująca starostwo. W rolę gospodarzy wcielili się poseł Franciszek Stefaniuk i Edward Laskowski, dyrektor Elremetu. Wspólnie prowadzili aukcję prac osób niepełnosprawnych, z której fundusze przeznaczone zostaną na działalność warsztatów. W licytację zaangażowali się niemal wszyscy. Bialski prezydent stał się posiadaczem pluszowego misia polarnego za 40 złotych. Dyrektor Laskowski wyszedł na chwile z roli prowadzącego nabywając obraz za prawie 200 złotych.
Franciszek Stefaniuk bardzo chwalił ideę całej imprezy. - Jeśli człowiek nie potrafi wyciągnąć ręki do drugiego człowieka, to jest niepełnosprawny społecznie. Cieszę się, że zebrało się tu dzisiaj grono ludzi, których działalność przeczy tej tezie - stwierdził F. J. Stefaniuk. Pochwały pod swoim adresem skromnie przyjął bialski prezydent Andrzej Czapski, zauważając zasługi całego grona osób pracujących w Białej na rzecz niepełnosprawności. - Moją rolą jest nie przeszkadzać tym, którzy działają na rzecz jednoczenia się środowisk niepełnosprawnych z resztą społeczeństwa. Jeśli mi się to udaje, to bardzo dobrze.
Jednym z punktów integracyjnego spotkania, które odbyło się w sobotę, był wspólny obiad i zabawa taneczna.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!