sobota, 17 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Lotnisko w Białej Podlaskiej już całkiem blisko

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 lutego 2011, 18:23

Według optymistycznych planów, ta wieża miała obsługiwać cywilne samoloty już we wrześniu ubiegłego
Według optymistycznych planów, ta wieża miała obsługiwać cywilne samoloty już we wrześniu ubiegłego

Jak dobrze pójdzie, mieszkańcom Białej Podlaskiej i okolic już w tym roku zazdrościć będą lublinianie i świdniczanie, zainteresowani korzystaniem z komunikacji lotniczej.

Po latach stagnacji prace przygotowawcze do uruchomienia lotniska cywilnego na bazie dawnego wojskowego w Białej Podlaskiej ruszyły wreszcie pełną parą.

Spółka Cargo Hub Warszawa–Biała, zarządzająca dzierżawionym od miasta lotniskiem, poszerzyła się o kolejne firmy zainteresowane finansowaniem i wykonawstwem prac modernizacyjnych oraz budowlanych. Sławomir Orłowski, dyrektor tej spółki, informuje, że główny projektant, firma Pikulik Projekt, zaprezentowała zarządowi Cargo Hub Warszawa–Biała docelową wersję lokalizacji poszczególnych elementów infrastruktury portu lotniczego.

– Na pierwszy plan inwestycyjny wysuwa się konieczność budowy strażnicy przeciwpożarowej, modernizacji wieży startowej i wykonanie wzmocnionych nawierzchni drogi startowej, płaszczyzn postojowych oraz dróg kołowania. Na ukończeniu jest już proces uzyskiwania wpisu do rejestru lądowiska i lotniska komunikacyjnego. Trwają ostatnie uzgodnienia dotyczące uzyskania tzw. decyzji środowiskowej. Wytyczono również przebieg projektowanego ogrodzenia lotniska – podkreśla Orłowski. Zapewnia, że ten rok będzie czasem bardzo intensywnych prac budowlanych i modernizacyjnych.

– Zarząd spółki podjął również uchwałę o nowej jej nazwie, od marca będzie funkcjonowała jako Biala Airport – mówi dyrektor. Otrzymamy też nowy znak graficzny.

W minionym tygodniu odbyło się walne zgromadzenie udziałowców Cargo Hub Warszawa–Biała. Udzielono absolutorium zarządowi w związku z wykonaniem przedsięwzięć na bialskim lotnisku w 2010 r.

Pod koniec minionego roku w Białej Podlaskiej krytycznie mówiło się o tym, że nie spełniły się nazbyt optymistyczne zapowiedzi spółki Cargo Hub Warszawa–Biała, że we wrześniu 2010 r. na bialskim lotnisku zorganizuje festyn lotniczy i uruchomi lądowisko. Jedną z przyczyn opóźnienia było to, że w czerwcu weszły w życie nowe przepisy o planach ratowniczych i instrukcjach operacyjnych dla lądowisk – co spowodowało wydłużenie załatwiania formalności.

Teraz przygotowania do uruchomienia lądowiska odbywają się już bez przeszkód.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!