sobota, 17 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Łuków: Droższa woda i ogrzewanie, bo miejskie spółki sponsorują klub?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 marca 2012, 21:03

Miejskie spółki wspierają finansowo łukowskie Orlęta w drodze do III ligi<br />
 (Maciej Kaczanowski)
Miejskie spółki wspierają finansowo łukowskie Orlęta w drodze do III ligi
(Maciej Kaczanowski)

Czy prawdą jest, że burmistrz nakazał szefom dwóch miejskich spółek wpłacenie po 40 tys. zł na konto Orląt? – dociekał na ostatniej sesji jeden z radnych. – Obie spółki finansują klub, ale dobrowolnie – zaprzecza burmistrz Dariusz Szustek.

Chodzi o Przedsiębiorstwo Usług i Inżynierii Komunalnej (PUiK) oraz Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej (PEC). Obie spółki, których właścicielem jest miasto Łuków, przekazały na Orlęta w sumie 80 tys. zł. Pieniądze z pewnością się przydadzą, bo drużyna łukowskich piłkarzy walczy w tym sezonie o awans do III ligi.

Ale nie wszystkim się to podoba. Na ostatniej sesji Rady Miasta burmistrz musiał odpowiedź na pytanie, czy to prawda, że kazał podległym sobie szefom spółek wpłacić pieniądze na klub.

– Zadałem to pytanie burmistrzowi, bo poprosił mnie o to jeden z mieszkańców – mówi Zygmunt Turski, radny miasta Łuków. – To było chwilę przed rozpoczęciem sesji. Stałem na korytarzu razem z grupką ludzi. Wtedy wywiązała się dyskusja na ten temat.

Decyzja o sponsorowaniu zbiegła się z podwyżkami wody i ciepła. I właśnie to zbulwersowało mieszkańców, którzy uważają, że miasto sięga do ich kieszeni po to żeby sfinansować klub. – Nie wszyscy lubią sport i chodzą na mecze. Może gdyby spółki nie sponsorowały Orląt to podwyżek dałoby się uniknąć? – dociekają łukowianie.

Na tej samej sesji radny Turski zadał już burmistrzowi pytanie, czy przekazanie Orlętom pieniędzy przez PUiK i PEC miało wpływ na podwyżki, ale ten już na nie odpowiedział.

Zastępca Szustka, z którym rozmawialiśmy w piątek nie ma wątpliwości. – Na pewno tak nie było – uważa Marcin Mateńko. – To co obie spółki przekazały na klub jest tylko częścią kwoty jaka wpłynie do nich w związku z wprowadzeniem nowych taryf opłat.

Prezes Orląt na pytanie, czy to klub zgłosił się z prośbą o wsparcie do PUiK i PEC zareagował bardzo nerwowo. – To nie jest istotne – stwierdza Zbigniew Biaduń. – To nie jest tak, że te firmy nam dają pieniądze. Zawarliśmy z nimi umowy, które zobowiązują obie strony, ale nie mogę zdradzić szczegółów.

A opłaty rosną

Od 1 marca mieszkańcy bloków Łukowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej płacą wyższy czynsz. Zarząd spółdzielni tłumaczy to właśnie m.in. podniesieniem taryf przez PUiIK (od 3 marca) oraz PEC. Opłata za wodę wynosi teraz 2,46 zł netto za m sześcienny, za ścieki 3,49 zł, za dostarczanie energii cieplnej 1,33 zł, a za podgrzanie wody 18,90 zł. Radni zgodzili się na te stawki jeszcze na styczniowej sesji.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!