niedziela, 18 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Łuków: nauczyciele domagają się unieważnienia konkursu na dyrektora

  Edytuj ten wpis
Dodano: 31 lipca 2012, 21:16

Nauczyciele Gimnazjum nr 2 w Łukowie domagają się od burmistrza unieważnienia konkursu na dyrektora szkoły. Dotychczasowy przegrał z nauczycielem o mniejszym stażu.

Konkurs odbył się 18 lipca. Wystartowali: dotychczasowy dyrektor Marek Kosiński oraz Artur Baranowski, nauczyciel j. angielskiego w ZS w Tuchowiczu k. Łukowa. W pierwszym głosowaniu członków komisji konkursowej był remis: 4-4. W drugim 4-5 wygrał ten drugi.

Nauczyciele z gimnazjum napisali do burmistrza Łukowa, organizatora konkursu, list otwarty, ale anonimowy. Domagają się unieważnienia konkursu.

– Pod dyrekcją Marka Kosińskiego gimnazjum wzorowo wypełnia swoją misję, może poszczycić się osiągnięciami (…) – piszą. – Nasze osiągnięcia to praca uczniów, nauczycieli, rodziców, ale przede wszystkim dyrektora, który stawiał nam, nauczycielom, wysokie wymagania i potrafił zmotywować, zachęcić, wspierać.

Sam Kosiński napisał do burmistrza odwołanie. – W konkursie były błędy proceduralne – zauważa. Poza tym ja mam 32 lata pracy, w tym 16 na stanowisku dyrektora. A on jest nauczycielem od 5 lat. Jak może się teraz czuć człowiek, który całe życie spędził w tej szkole i oddał jej wszystko, łącznie ze zdrowiem?

– Ja tego w ogóle nie rozumiem – odpowiada Dariusz Szustek, burmistrz Łukowa. – Miałem ustawić konkurs, bo pan dyrektor jest zasłużony i powinien wygrać? Skończyła mu się kadencja, został ogłoszony konkurs, wszystko było zgodnie z przepisami. Nie ma żadnego powodu, żeby go unieważniać.

– W 9-osobowej komisji byli także przedstawiciele rodziców, nauczycieli i Kuratorium Oświaty. Jeżeli uznali, że obu kandydatów należy dopuścić do konkursu, bo spełniają wszystkie kryteria, to ja nie widzę przeciwwskazań – dodaje burmistrz. – Co to za zarzut, że człowiek jest młody, ma głowę pełną pomysłów i inną wizję szkoły niż dotychczasowy dyrektor? Myślę, że to próba zdeprecjonowania kandydata, który wygrał. Po prostu brak klasy.

Baranowski nie komentuje wyników konkursu ani protestów nauczycieli. – Jestem otwarty na współpracę i czekam na rozpoczęcie roku szkolnego – ucina.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!