piątek, 23 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Łuków: Uczniowie i nauczyciele wzięli udział w "Sprzątaniu świata"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 września 2012, 20:07

 (Grzegorz Gomółka)
(Grzegorz Gomółka)

Uczniowie z Zespołu Placówek w Łukowie wraz z nauczycielami już po raz jedenasty wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie świata".

Młodsze dzieci porządkowały tereny wokół szkoły, natomiast starsi uczniowie zbierali śmieci z ogródków działkowych, osiedla Chącińskiego i rynku, zwanego Targowicą.

Po powrocie do szkoły na dzieci czekał ciepły posiłek a następnie wszyscy bawili się na dyskotece.

Akcji "Sprzątanie świata" towarzyszyła zbiórka makulatury w którą aktywnie zaangażowali się nie tylko uczniowie ale i nauczyciele.

Podsumowaniem całej akcji był ogłoszony w poszczególnych klasach konkurs na plakat o tematyce ekologicznej nawiązujący do hasła tegorocznej akcji "Kocham, lubię, szanuje .... nie śmiecę".

Wpłynęło 14 prac. Komisja konkursowa przyznała pierwsze miejsce grupie V Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego, na drugiej pozycji uplasowała się klasa II A zawodowa przysposabiająca do pracy, na trzecim miejscu klasa III A gimnazjum.

"Sprzątanie świata" jest lekcją, dzięki której uczymy się bardziej przyjaznego stosunku do naszej planety. Akcja ta ma pomóc w kształtowaniu postaw i zachowań proekologicznych, które powinny stać się stylem naszego codziennego życia.

Organizatorami tegorocznej akcji sprzątania świata byli nauczyciele: Grzegorz Gomółka, Anna Kryczka-Wysokińska, Ewa Listopad, Agnieszka Nawrocka, Marta Niedziałek i Dorota Trochimska.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!