środa, 21 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Łuków w budowie. Nowe chodniki i parkingi

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 lipca 2012, 19:29

W mieście powstaną nowe chodniki i dodatkowe miejsca parkingowe, a na terenie gminy nowe wodociągi (
W mieście powstaną nowe chodniki i dodatkowe miejsca parkingowe, a na terenie gminy nowe wodociągi (

W mieście powstaną nowe chodniki i dodatkowe miejsca parkingowe, a na terenie gminy nowe wodociągi.

W centrum miasta prace już trwają. Wyremontowana zostanie ul. Chopina, Kwiatkowskiego i plac, przy którym stoją taksówki. Drogowcy poprawią nawierzchnię ulic i chodniki. Pojawią się także nowe ławki. Drzewa nie znikną, ale po remoncie zieleni będzie nieco mniej. Wykonawcą robót jest Zarząd Dróg Miejskich.

– Teren był do tej pory nieuporządkowany. Przybędzie miejsc parkingowych, w sumie będzie ich kilkanaście –informuje Marcin Mateńko, zastępca burmistrza miasta. – W budżecie zarezerwowaliśmy na ten cel niecałe 800 tys. zł. Jakie będą koszty, okaże się pod koniec wakacji.

W lipcu miasto chce także przebudować parking przy ul. Przemysłowej, naprzeciwko zakładów mięsnych. – Miejsc dla samochodów będzie dwa razy więcej. Parking pomieści nawet 100 aut. Zakłady mięsne będą współfinansować tę inwestycję – podkreśla Mateńko. – Trwają także prace związane z tzw. schetynówką, czyli ul. Rogalińskiego i 700-lecia. Wykonawca układa nowe chodniki z kostki. Zależy nam, aby szybko skończyć prace na ul. 700-lecia, bo w sierpniu odbywa się tam duży odpust.

Gmina nie pozostaje w tyle. – Na wniosek mieszkańców podjęliśmy decyzję, że będziemy rozbudowywać sieć – mówi Mariusz Osiak, wójt gminy Łuków. – Łącznie chcemy wybudować prawie kilometr wodociągów.

Przetarg został już ogłoszony. Nowe odcinki sieci mają powstać w ciągu czterech miesięcy. – W 2009 r. wskaźnik dostępu do sieci sięgał ok. 85 proc. Po inwestycjach z 2010, 2011 i obecnego roku, myślę, że sięgnie ponad 90 proc. – szacuje wójt.

Wodociąg będzie układany w Dmininie, Świdrach, Jeziorach i w Dąbiu. – Na ten cel przeznaczyliśmy w budżecie 120 tys. zł – mówi Osiak. – Pomożemy też sfinansować budowę wodociągu w sąsiedniej gminie Ulan, bo będzie z niego korzystać część naszych mieszkańców. Na ten cel mamy 30 tys. zł.

Oprócz tego gmina zbuduje za 110 tys. zł sieć kanalizacyjną i wodociągową w Łazach. Ale to nie koniec. Gmina chce budować kolejne wodociągi również tam, gdzie odbiorców nie jest zbyt wielu. – Może być taka sytuacja, jak w Dmininie, gdzie nowych odbiorców jest dwóch, ale jeden z nich to duży producent rolniczy, który ma problemy z jakością wody z własnego ujęcia – podkreśla wójt.

W gminie trwają też prace drogowe. – W tej chwili budujemy drogi w miejscowości Jeziory i Zalesie, remontujemy rolnicze dojazdy i szykujemy się do utwardzania niektórych dróg tłuczniem kamiennym – mówi wójt Osiak.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!