niedziela, 25 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Miasto wprowadza nowość. Strażnicy miejscy będą strażnikami osiedlowymi

Autor: Ewelina Burda

Strażnik osiedlowy to nowa inicjatywa Straży Miejskiej w Białej Podlaskiej
Strażnik osiedlowy to nowa inicjatywa Straży Miejskiej w Białej Podlaskiej (fot. Ewelina Burda)

Strażnicy miejscy mają być jeszcze bliżej mieszkańców. Od teraz każdemu osiedlu przypisany będzie jeden z nich.

– Strażnicy będą przydzieleni do osiedli, tak aby byli znani wśród mieszkańców – mówi prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk.

Miasto podzielono na 18 obszarów. W każdym z nich pojawiły się już plakaty z informacją o strażniku osiedlowym. – W ten sposób funkcjonariusze będą szybciej docierać do zagrożeń. Chodzi o eliminowanie wykroczeń, takich jak spożywanie alkoholu wbrew zakazom, niestosowanie się do znaków drogowych – wymienia komendant Artur Kozioł.

Strażnicy osiedlowi będą też kontrolować posesje pod kątem gospodarki odpadami i opalania w piecach. Do mieszkańca zgłaszającego interwencję pod numerem 986 zostanie wysłany przypisany do danego terenu strażnik osiedlowy. – Do tego projektu przygotowywaliśmy się od 3 miesięcy – przyznaje komendant, zapewniając, że to nie spowoduje wzrostu kosztów utrzymania straży miejskiej.

Straż dzięki rozbudowanemu systemowi monitoringu, który liczy teraz 76 kamer, od lutego zanotowała 1400 wykroczeń.

– To się sprawdza, dzięki szybkim reakcjom dyżurnych udaje się zapobiegać bójkom. Mamy nagrania, które przechowujemy na dysku – tłumaczy Kozioł.

Przypomnijmy, że od początku kadencji prezydenta Dariusza Stefaniuka, Straż Miejska przechodzi reformę. – Chcemy aby strażnicy nie kojarzyli się tylko z ludźmi którzy wręczają mandaty, zależy nami aby byli potrzebni – zaznacza prezydent Dariusz Stefaniuk.

Strażnicy mają wspólne patrole z policją, poza tym pracują całą dobę, prowadzą bezpłatne szkolenia z samoobrony dla mieszkańców, organizują prelekcje w szkołach.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(14) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (24 października 2017 o 17:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Numer nie działa , dzwoniłem do strazy miejskiej okazuje sie ze nic nie moze , odsyłaja do Policji, wiec po co są potrzebni ? Wywalonme pieniadze w błoto na nich. Nieroby i tyle.
Rozwiń
Gość
Gość (14 października 2017 o 11:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dawno, dawno temu tow. Gierek też, co chwila wprowadzał ,,nowości''. Każda gierkowska nowość była super wypromowana napisami ETYKIETA ZASTĘPCZA, oczywiście na każdej ,,nowości''
Rozwiń
Gość
Gość (13 października 2017 o 09:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Straż miejska to nie policja. nie twórzcie sytuacji w której przekroczycie swoje uprawnienia
Rozwiń
;;;;;;;;;
;;;;;;;;; (13 października 2017 o 00:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Głosowałem na Pana Stefaniuka ale treraz już nie będzie miał mojego głosu i mojej rodziny . Nie wiem dlaczego promuje tą straż miejską ? Przecież nic nie robią . Nie tylko na parkingu za rywalem sobie pogaduchy urządzają . Policja i tylko policja a nie jakieś przebierańcy w mundurach . Takie cyrki to tylko w Polsce .
Rozwiń
Gość
Gość (12 października 2017 o 20:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Impotenci umysłowi nic więcej. Tej instytucji w naszym mieście być nie powinno. Bo pracowników tej instytucji nie widać w naszym mieście. A jeżeli nie widać oznacza to, że nie pracuję. Jeżeli nie pracuję to za co bierze nasze pieniądze?!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (14)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!