piątek, 28 kwietnia 2017 r.

Biała Podlaska

Mieszkaniec Białej Podlaskiej chce reaktywować lotnisko, zaprosił posłów

Dodano: 25 listopada 2013, 15:00
Autor: Ewelina Burda

Sprawą bialskiego lotniska zainteresował się Krzysztof Paszkiewicz, mieszkaniec Białej Podlaskiej, b
Sprawą bialskiego lotniska zainteresował się Krzysztof Paszkiewicz, mieszkaniec Białej Podlaskiej, b

Krzysztof Paszkiewicz, mieszkaniec Białej Podlaskiej zaprosił parlamentarzystów i samorządowców do dyskusji o przyszłości bialskiego lotniska. Inicjator spotkania mówi o sukcesie wspólnych rozmów, a politycy studzą emocje, tłumacząc, że lotnisko nadal znajduje w patowej sytuacji.

Miasto pozostaje bowiem w sporze sądowym z Bialą Aiport. Inwestor nie wywiązał się z warunków umowy, dlatego w marcu tego roku prezydent rozwiązał w trybie natychmiastowym umowę dzierżawy ze spółką.

- Zażądaliśmy zwrotu przedmiotu dzierżawy, czyli terenu lotniska, ale firma nie zgodziła się nam go wydać. Nie mam prawa tego zawłaszczać, dopiero w sądzie mogę odebrać swoją własność – wyjaśniał przed kilkoma miesiącami prezydent Andrzej Czapski. Aktualnie, ponad 300-hektarowym obszarem administruje Zakład Gospodarki Lokalowej.

Na czym polega obywatelska inicjatywa Krzysztofa Paszkiewicza, byłego pracownika lotniska? – Reprezentuję mieszkańców Białej Podlaskiej, którzy wierzą, że połączone siły samorządowców, parlamentarzystów i obywateli doprowadzą do reaktywacji lotniska w naszym mieście – wyjaśnia pan Krzysztof, deklarując przy tym, że nie stoją za nim żadne wpływowe grupy. Adam Olesiejuk, zastępca prezydenta miasta, potwierdza, że magistrat wyraża chęć współpracy. – Impuls obywatelski był przydatny, do spotkania doszło. Bo zawsze warto rozmawiać – kwituje Olesiejuk.

Obecny na debacie poseł PiS Adam Abramowicz zapowiedział, że zajmie się sprawą również w sejmie. – Zorientuję się czy inne samorządy zdołały w ciągu narzuconych przez ustawę trzech lat, przekształcić byłe lotniska wojskowe w lotnika typu cargo –informuje Abramowicz. Z kolei, obywatel Paszkiewicz zapowiada: -Będziemy czuwać.

Dodajmy, że pomimo braku rozstrzygnięć prawnych, teren bialskiego lotniska nie świeci pustkami. W weekend odbywają się tam wyścigi motocyklowe oraz spotkania automobilklubów. Natomiast, przy hangarze na terenie lotniska funkcjonuje Bialski Klub Lotniczy, który organizuje m.in. przeloty motolotnią.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24