sobota, 27 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Milicyjna nysa i wspomnienia z lat 80-tych

Dodano: 13 grudnia 2010, 18:08
Autor: (pim)

Wieczorem w centrum Białej Podlaskiej rozbrzmiewał dziś głos generała Wojciecha Jaruzelskiego ogłaszającego informację o wprowadzeniu stanu wojennego. Rozchodził się z ozdobionej znakiem MO "milicyjnej” nysy, która symbolizowała smutną polską rocznicę.

Ubrani w mundury wolontariusze rozdawali informacje o całej akcji przygotowanej przez biuro poselskie Adama Abramowicza.

- Celem takich akcji jest edukacja ludzi młodych i przypominanie o tym, co się wydarzyło 13 grudnia 1981 roku - informuje Dariusz Stefaniuk, dyrektor Biura Poselskiego Adama Abramowicza.

Milicyjna nysa stanęła także w poniedziałek przy bialskim lokalu Czarny Melonik, gdzie odbyło się spotkanie z ks. Romanem Wiszniewskim oraz ks. Zygmuntem Głębickim, którzy w latach osiemdziesiątych byli twórcami podlaskich mszy św. za ojczyznę wzorowanych na nabożeństwach odprawianych przez bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. Program uzupełnił pokaz filmowych materiałów z tamtego okresu oraz koncert piosenek Jacka Kaczmarskiego.

W 29 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Białej Podlaskiej była sprawowana uroczysta msza św. z udziałem zaproszonych księży oraz członków "Solidarności” z miasta i okolic.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!