poniedziałek, 29 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Ministrowie odblokują cargo

Dodano: 27 maja 2002, 21:27

Minister środowiska ma powtórnie rozpatrzyć wniosek samorządu o przekwalifikowanie ok. 800 ha leśnych pod budowę portu cargo i strefy gospodarczej w Białej Podlaskiej – dowiedział się Dziennik. Samorząd województwa lubelskiego otrzyma udziały skarbu państwa w spółce Port Lotniczy Biała Podlaska (jednym z jej udziałowców jest Epit & Korporacja Rozwoju Wschód–Zachód), która ma pięcioletnią koncesję na działalność lotniskową.

Przełom w sprawie bialskiej inwestycji jest efektem prac specjalnego zespołu powołanego przez premiera. Zespół złożony z przedstawicieli kilku resortów rozpatrzył skargi bialskiego wójta i inwestorów, którzy odwoływali się od negatywnej decyzji ministra środowiska Stanisława Żelichowskiego. Jednocześnie uznano, że bialska inwestycja jest bardzo ryzykownym przedsięwzięciem.
– Wiele znaków zapytania ma biznesplan inwestycji. Nie są wyjaśnione wątpliwości dotyczące roli spółki Port Lotniczy Biała Podlaska w bialskim przedsięwzięciu. Mimo dużego ryzyka, planowana inwestycja docelowo może stanowić jakąś szansę dla regionu. Teraz odpowiedzialność za decyzje i efekty będzie leżeć całkowicie po stronie inwestora – mówi Leszek Nikolski, szef gabinetu politycznego premiera.
Wiesław Panasiuk, wójt gminy Biała Podlaska jeszcze nie wie, czy będzie musiał składać ponownie wniosek o zmianę przeznaczenia terenów leśnych. Nie kryje jednak zadowolenia z przełamania impasu.
Dziś bialska Rada Miejska ma uchwalić plan zagospodarowania przestrzennego miasta Biała Podlaska pod nazwą „Lotnisko”. Został on opracowany na koszt E & K. Dopiero po tej sesji będzie możliwe wydanie pozwolenia na budowę cargo. – Jeśli tylko uzyskamy decyzję pozwalającą na budowę, przystąpimy do realizacji inwestycji w rejonie lotniska. Już przygotowaliśmy zaplecze budowy – deklaruje Ryszard Grabas, wiceprezes E & K.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!