wtorek, 20 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Ministrowie odblokują cargo

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 maja 2002, 21:27

Minister środowiska ma powtórnie rozpatrzyć wniosek samorządu o przekwalifikowanie ok. 800 ha leśnych pod budowę portu cargo i strefy gospodarczej w Białej Podlaskiej – dowiedział się Dziennik. Samorząd województwa lubelskiego otrzyma udziały skarbu państwa w spółce Port Lotniczy Biała Podlaska (jednym z jej udziałowców jest Epit & Korporacja Rozwoju Wschód–Zachód), która ma pięcioletnią koncesję na działalność lotniskową.

Przełom w sprawie bialskiej inwestycji jest efektem prac specjalnego zespołu powołanego przez premiera. Zespół złożony z przedstawicieli kilku resortów rozpatrzył skargi bialskiego wójta i inwestorów, którzy odwoływali się od negatywnej decyzji ministra środowiska Stanisława Żelichowskiego. Jednocześnie uznano, że bialska inwestycja jest bardzo ryzykownym przedsięwzięciem.
– Wiele znaków zapytania ma biznesplan inwestycji. Nie są wyjaśnione wątpliwości dotyczące roli spółki Port Lotniczy Biała Podlaska w bialskim przedsięwzięciu. Mimo dużego ryzyka, planowana inwestycja docelowo może stanowić jakąś szansę dla regionu. Teraz odpowiedzialność za decyzje i efekty będzie leżeć całkowicie po stronie inwestora – mówi Leszek Nikolski, szef gabinetu politycznego premiera.
Wiesław Panasiuk, wójt gminy Biała Podlaska jeszcze nie wie, czy będzie musiał składać ponownie wniosek o zmianę przeznaczenia terenów leśnych. Nie kryje jednak zadowolenia z przełamania impasu.
Dziś bialska Rada Miejska ma uchwalić plan zagospodarowania przestrzennego miasta Biała Podlaska pod nazwą „Lotnisko”. Został on opracowany na koszt E & K. Dopiero po tej sesji będzie możliwe wydanie pozwolenia na budowę cargo. – Jeśli tylko uzyskamy decyzję pozwalającą na budowę, przystąpimy do realizacji inwestycji w rejonie lotniska. Już przygotowaliśmy zaplecze budowy – deklaruje Ryszard Grabas, wiceprezes E & K.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!