czwartek, 21 września 2017 r.

Biała Podlaska

Młodzi aktorzy u św. Trójcy

Dodano: 22 września 2002, 15:13
Autor: Ewa Bagłaj

Występ młodych aktorów w kościele pod wezwaniem św. Trójcy w Terespolu<br />
Występ młodych aktorów w kościele pod wezwaniem św. Trójcy w Terespolu

W terespolskim kościele św. Trójcy przedstawili spektakl do wierszy ks. Jana Twardowskiego zatytułowany "Przezroczystość”.
Jakby na przekór nazwie widowisko nie tylko zauważono, ale odebrano wręcz entuzjastycznie - brawa nie milkły długo po zejściu artystów ze sceny.

- Graliśmy już w Szczecinie, Poznaniu, Krakowie. Teraz przyszedł czas na wschodni kraniec Polski - żartuje Andrzej Meżerycki, scenarzysta i reżyser przedstawienia, które obejrzało już około 30 tysięcy widzów.
Prezentowano je między innymi na Słowacji oraz w Studio Koncertowym Polskiego Radia w Warszawie, podczas wręczenia księdzu Twardowskiemu statuetki IKAR 2000, prestiżowej nagrody sezonu księgarsko-wydawniczego w Polsce.
Teatr ES powstał w 1976 roku w Siedlcach. Obok spektakli dramatycznych realizuje widowiska poetycko-muzyczne według współczesnej poezji polskiej i światowej. Działa przy tamtejszym Centrum Kultury i Sztuki.
Obecnie zrzesza osiemdziesięciu wykonawców, wśród których są uczniowie liceów i szkół muzycznych, studenci nie tylko szkół aktorskich oraz profesjonalni muzycy, jak kompozytorzy: Waldemar Koperkiewicz i Maciej Turkowski.
Spektakl pod tytułem "Przezroczystość”, oglądany w Terespolu podczas I Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej, powstał z wierszy i zapisków poety ulubionego zwłaszcza przez młodzież, który potrafi wzruszyć i rozbawić do łez. W tym zapewne tkwi tajemnica powodzenia widowiska. Jak również w pięknej muzyce, dziecięco-naiwnej scenografii, grze świateł, kreacjach młodych artystów czy niebanalnej reżyserii andrzeja Meżeryckiego. Za te elementy Teatr ES doceniono na wielu festiwalach i przeglądach.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

22-24 września
komentarze (0)0
polubienia (0)0
21-09-2017

22-24 września

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!