czwartek, 22 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Mój kandydat to spoko koleś

  Edytuj ten wpis
Autor: Beata Malczuk

Tysiące kuponów, dziesiątki miejscowości, nazwisk, wiele emocji zwłaszcza w końcówce. Wszystko dzięki temu, że Czytelnicy zechcieli wziąć udział w naszej wspólnej zabawie.

Do ostatniej chwili nadchodziły do redakcji kupony na kandydatów do kierowania samorządami popieranych przez Czytelników. W drugiej turze prawyborów napłynęło ponad sześć tysięcy głosów. Wybierani to 73 oficjalnie zgłoszone osoby, aspirujące do najwyższych stanowisk w 28 miejskich i wiejskich gminach. Zwyciężyli ci, którzy otrzymali najwięcej kuponów.
Ich nazwiska wyróżniają się inną czcionką w dzisiejszym, ostatni raz publikowanym na łamach gazety rankingu. Absolutnym rekordzistą na Podlasiu jest pretendent na prezydenta Białej Podlaskiej Tadeusz Czapski z 3499 głosami. Najmniej, bo tylko 15, uzyskał Mirosław Miechowiecki, ubiegający się o stanowisko burmistrza Łosic.
Kupony dostarczane były pocztą lub osobiście. Koperty sypały się intensywnie pod koniec prawyborów. Wśród przesyłek znajdowały się polecone lub z nadrukami różnych firm i instytucji.
Pewien dostarczyciel zażądał od nas pokwitowania za kupony. Tłumaczył, że chce zrobić prezent imieninowy znajomemu, który kandyduje.
Uzasadnienia wyboru dołączane do kuponów nadsyłanych w pierwszej turze zasługują na większą uwagę. Opinie Czytelników o kandydatach najczęściej świadczyły o tym, że ci pierwsi czekają na zmiany. - Wreszcie zaprowadzi porządek, mamy dość bałaganu - pisał o swoim faworycie wyborca. - Jest w stanie wyprowadzić naszą gminę na prostą - taka ocena i jej podobne wskazują, że, według Czytelników, w wielu społecznościach dzieje się źle.
Inna grupa głosujących skupiała się na negatywnych i pozytywnych cechach osobowych: arogancko odnosi się do petentów, wie, co mówi i co robi, zawsze służy pomocą. Okazuje się, że takie elementy jak prezencja czy wiek, nie umykają uwadze głosujących. Pojawiło się też uzasadnienie lakoniczne w treści: wspaniała mama. Były wyjaśnienia o zgoła niepatetycznym tonie. - To spoko koleś, nie jest alkoholikiem - podkreślał zwolennik pewnego kandydata.
Emocjonalne cenzurki wystawione przez głosujących niektórym obecnie rządzącym nie nadają się do przytaczania, tyle w nich inwektyw. W ten sposób wielu Czytelników wprost i bez autocenzury dało upust swoim pretensjom. •
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!