sobota, 17 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Na decyzję czekam już cztery miesiące

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 września 2002, 15:30
Autor: Marek Czech

Feliks Klim-Klimaszewski z Białej Podlaskiej zaskarżył lekarzy zatrudnionych w bialskim WSzS za nieprawidłowe leczenie i brak nadzoru nad skutkami przebiegu leczonej choroby (zapalenie ropne prawego stawu kolanowego) w wyniku czego powstało trwałe kalectw

Skarga poszkodowanego wpłynęła do Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Lublinie, w lutym 2000 roku, który postanowił wszcząć postępowanie wyjaśniające.
Okręgowy Sąd Lekarski w Lublinie nie dopatrzył się uchybień w leczeniu i stwierdził, że było ono prawidłowe. Poszkodowany odwołał się do Naczelnego Sądu Lekarskiego w Warszawie.
Okręgowy Sąd Lekarski w Lublinie przesłał akta sprawy do Warszawy w kwietniu 2002 r. Do dziś nie ma decyzji. - Dlaczego to tak długo trwa. Czekam już cztery miesiące. Czy jest to dopuszczalne? - pyta Feliks Klim-Klimaszewski.
- W wakacje sędziowie Naczelnego Sądu Lekarskiego praktycznie nie pracowali. I tak pacjent czeka bardzo krótko. U nas kolejka rozpatrywania spraw jest podobna jak w sądach powszechnych. Przecież podejmujemy decyzje w sprawach, które napływają z całej Polski - mówi Maria Hornziel, pracownik kancelarii Naczelnego Sądu Lekarskiego.
Kiedy więc Feliks Klim-Klimaszewski może spodziewać się rozstrzygnięcia tej sprawy?
- Musi uzbroić się w cierpliwość i czekać. Jego sprawą sędziowie zajmą się prawdopodobnie w okresie jesiennym lub nawet w przyszłym roku. Chyba, że istniałaby groźba przedawnienia sprawy, wówczas decyzje podejmowane są w pierwszej kolejności - wyjaśnia M. Hornziel.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!