niedziela, 18 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Nadal walczą o indeksy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 lipca 2003, 15:56

Ci, którzy nie dostali się na studia mają jeszcze szansę w bialskich filiach różnych uczelni. Do 18 lipca dokumenty kandydatów na socjologię przyjmuje Kolegium Licencjackie UMCS. AWF zapowiada dodatkowy nabór we wrześniu.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Białej Podlaskiej oraz Zamiejscowy Wydział Wychowania Fizycznego warszawskiej AWF zakończyły już rekrutację kandydatów chętnych do podjęcia nauki w roku akademickim 2003/2004. Od października studia w PWSZ, w systemie dziennym, wieczorowym i zaocznym rozpocznie blisko 1400 osób.
Natomiast AWF na kierunki turystyka i rekreacja oraz wychowanie fizyczne przyjmie 550 studentów pierwszego roku.
- We wrześniu planujemy dodatkowo egzaminy na studia uzupełniające. Przyjmiemy około 120 osób - informuje dr Krystyna Górniak, szefowa komisji rekrutacyjnej w ZWWF.
Stres egzaminacyjny nie opuszcza nadal maturzystów, którzy starają się o indeksy w bialskim Kolegium Licencjackim UMCS. W poniedziałek 64 młodych ludzi, którzy chcą studiować historię w systemie dziennym przystąpiło do egzaminu ustnego. Liczba kandydatów tylko nieznacznie przekroczyła limit wolnych miejsc, który określono na 60.
- Właściwie nie było tak trudno jak sobie wyobrażałam. Oczywiście na egzaminie z historii trzeba było wykazać się konkretną wiedzą, ale jakoś dałam sobie radę. Podeszłam do tego jak do sprawdzianu dla samej siebie. Przyznam się, że było mi o wiele łatwiej, bo już wcześniej wiedziałam, że dostałam się na AP w Siedlcach - relacjonowała Dziennikowi jedna z pierwszych zdających. 21 lipca bój o indeksy rozpoczną kandydaci na socjologię. W tym przypadku może być znacznie łatwiej, bo z szacunków UMCS wynika, że aktualnie ilość wolnych miejsc przewyższa liczbę kandydatów.
Do końca czerwca na 80 dostępnych miejsc swoje podania złożyło jedynie 34 maturzystów.
Przedstawiciele uczelni przypominają, że dokumenty rekrutacyjne można składać jeszcze do 18 lipca. Przewidują, że najwięcej podań wpłynie w najbliższym tygodniu. Jeżeli okaże się jednak, że liczba chętnych będzie niewystarczająca egzamin zostanie odwołany, a kandydaci przyjęci w drodze konkursu świadectw. •
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!