wtorek, 20 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Nadciąga ciemność

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 czerwca 2002, 17:31
Autor: Beata Malczuk

Było źle, a będzie jeszcze gorzej. Już i tak wiele rodzin obywa się bez prądu. Przekroczenie terminu płatności rachunku o miesiąc powoduje odcięcie dopływu energii. Coraz więcej ludzi ma problemy z regulowaniem należności

Bez telefonu można się obejść, bez prądu żyje się bardzo źle. Prowadzenie gospodarstwa domowego jest w takiej sytuacji prawie niemożliwe. Miesięcznie 45- 50 odbiorców indywidualnych z terenu powiatu bialskiego i części łosickiego jest pozbawianych jednej ze zdobyczy cywilizacyjnych.
- Liczba odłączeń utrzymuje się na stałym poziomie od dłuższego czasu. Zwykle dłużnik natychmiast wpłaca pieniądze i dopływ jest wznawiany - informuje Ryszard Korzeniewski, z-ca dyrektora Zakładu Energetycznego w Białej Podlaskiej. Od lipca na skutek 8,5-procentowej podwyżki liczba dłużników prawdopodobnie zwiększy się. Tendencja wzrostowa już jest zauważalna. Odcięcie dopływu prądu jest ostatecznością.
Następuje, jeżeli nie skutkują ponaglenia. Z punktu widzenia dostawcy radykalny wariant jest jednak najskuteczniejszy. Ludzie, których to spotyka, doznają swoistego wstrząsu. Większość nie ubiegała się o odroczenie terminu płatności czy rozłożenie długu na raty. Ci, którzy z takich rozwiązań korzystali, też nie zawsze uniknęli najgorszego, ale przynajmniej zyskiwali na czasie, aby zdobyć pieniądze.
- Z naszych obserwacji wynika, że dość często nie płacą ci, których na to stać. Zwlekają, bo odsetki nie są duże, a potem stają przed faktem dokonanym. Najbiedniejsi starają się wnosić opłaty w terminie - twierdzi R. Korzeniewski.
Negocjacje między zakładem a klientami kończą się ustaleniem terminu zapłaty, który nie przekracza zwykle 30 dni. W szczególnych sytuacjach przekłada się go na kolejny miesiąc. Trzeba się stawić w siedzibie firmy lub w posterunkach energetycznych, których jest w terenie 7, i złożyć podanie. Rozpatruje się je od ręki. Nie należy tego odkładać. Po dwóch tygodniach od upływu terminu zapłaty zakład energetyczny wszczyna procedurę egzekucyjną i do drzwi zapukać mogą energetycy z przykrą wiadomością.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!