wtorek, 20 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Nadmierny apetyt radnego

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 września 2003, 15:18

Podczas kontroli w Janowie Podlaskim inspektorzy z Regionalnej Izby Obrachunkowej natrafili na nieprawidłowości w miejscowej Szkole Podstawowej.

Ustalili, że poprzedniemu dyrektorowi szkoły nie potrącano wynagrodzenia za czas nieobecności w pracy, gdy pełnił funkcję radnego powiatu. Dotyczyło to 82 dni. W związku z tym, że otrzymywał w tym czasie diety i zwrot kosztów służbowych, RIO poleciła nowemu kierownictwu szkoły pobranie od byłego radnego Jarosława D. nienależnie przyjetego wynagrodzenia.
Irena Semeniuk, obecna dyrektor szkoły powiedziała nam, że skierowała do byłego dyrektora pismo prosząc go o zapłacenie 5215, 20 zł za nienależnie pobranych pieniędzy. Z 83 dni wyliczonych przez RIO odliczyła 19 dotyczących świąt, urlopów i innych dni wolnych od nauki szkolnej. Nie obciążała należnościami na ZUS. Obiecała byłemu dyrektorowi rozłożenie spłaty na siedem miesięcy.
Po pewnym czasie Jarosław D. odpowiedział, iż nie wyraża zgody na jakiekolwiek potrącanie wynagrodzenia. Stwierdził, że pracował sumiennie. Przed wyjazdami na sesję wywiązywał się z obowiązków dyrektorskich oraz prowadził lekcje wychowania fizycznego, a gdy go nie było w szkole, stosowano tzw. zastępstwa koleżeńskie).
Zapytany przez nas odparł, iż szkoła nie ponosiła żadnych dodatkowych kosztów związanych z jego działalnością społeczną.
- Jako dyrektor miałem nienormowany czas pracy. Wójt akceptował tę sytuację. Nie otrzymałem żadnego pisma z Urzędu Gminy, które by kwestionowało ten stan rzeczy. Komuś zależy na tym, by mnie oczernić i zamieszać w sprawę - wyjaśnia Jarosław D.
Irena Semeniuk proponowała ugodę, aby chociaż zapłacił część należności. On jednak odparł, że nikt z radnych nie zwraca pieniędzy za podwójne wynagrodzenie.
- We wrześniu odpowiedział mi, że chyba sprawa skończy się w sądzie pracy. Mam rok na wyegzekwowanie należności. Muszę wykonać to zadanie - podkreśla I. Semeniuk.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!