piątek, 19 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Nagrodzili syna szefa

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 marca 2007, 15:49

Syn starosty i brat przewodniczącego Rady Powiatu pojadą do Niemiec, bo wygrali w konkursie... współorganizowanym przez bialskie starostwo.

Nie każdy dostał taką szansę - informacja o projekcie nie dotarła do wszystkich zainteresowanych.

Konkurs o tematyce związanej z Euroregionem Bug organizują w Białej Podlaskiej urzędy: Miejski i Powiatowy. Urzędnicy wyłonili w kilku kategoriach w sumie 24 laureatów. Pojadą w sierpniu na 10 dni do Niemiec. Informacja na ten temat ukazała się właśnie w gazetce starostwa.
I wybuchła afera. - To grubymi nićmi szyta sprawa. Nasza młodzież byłaby zainteresowana startem w konkursie, ale dopiero teraz dowiedzieliśmy się o nim - nie kryje żalu Mirosław Kapłan, dyrektor Zespołu Szkół w Rogoźnicy. Rozczarowana jest też Małgorzata Piekarska. Prowadzi młodzieżowe koło fotograficzne przy bialskim Miejskim Ośrodku Kultury. Też nie dostała zaproszenia dla swoich podopiecznych. - Z pewnością wysłaliby prace. W moim kole są trzej stypendyści Urzędu Marszałkowskiego. Właśnie za osiągnięcia artystyczne w fotografii...
O konkursie wiedział za to m.in. syn starosty Tadeusza Łazowskiego. Wygrał w kategorii fotografia. Nikomu nie przeszkadzało, że o zwycięstwie decydowali m.in. podwładni jego ojca. - Chłopak ma talent. Podobnie jak jego ojciec, nasz starosta, który też ma talent do fotografii - mówi Marianna Tumiłowicz, dyrektor Wydziału Spraw Społecznych starostwa. I dodaje, że informacja o konkursie została wysłana do szkół we wrześniu.
Naszym zainteresowaniem sprawą oburzył się starosta Łazowski (PSL). Poinformował nas, że jest dumny z osiągnięć i nagród syna. Nie uważa, aby jego udział w konkursie był naganny.
Wśród nagrodzonych jest też brat Przemysława Litwiniuka (PSL), przewodniczącego bialskiej Rady Powiatu. Litwiniuk zapewnia, że nie miał wpływu na wyniki. - Brat razem z trzema kolegami przygotowywał zbiorową pracę, gdy jeszcze nie sprawowałem mandatu radnego. Oceniano ją, gdy jeszcze nie byłem przewodniczącym. Brat jest stypendystą prezesa Rady Ministrów. I najlepszym uczniem swojego LO.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!