wtorek, 23 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Najładniejsze zagrody i ogródki nagrodzone

Dodano: 22 lipca 2002, 16:37

Puchar Dziennika za najładniejsze obejście gospodarskie z rąk Pawła Puzia, sekretarza redakcji ds. p
Puchar Dziennika za najładniejsze obejście gospodarskie z rąk Pawła Puzia, sekretarza redakcji ds. p

Aż trzy konkursy rozstrzygnięto jednego dnia w Siemieniu. Laureaci otrzymali okazałe puchary i nagrody pieniężne. Za najładniejsze obejście gospodarskie uznano zagrodę Stanisława i Marianny Procyków z Wólki Siemieńskiej. Uhonorowano ich pucharem ufundowanym przez naszą redakcję.

Drugie miejsce w tym konkursie zajął Czesław Matejczuk również z Wólki Siemieńskiej, a trzecią lokatę przyznano Krzysztofowi Chudkowi z Amelina.
- Moje gospodarstwo ma ponad 12 hektarów, nastawione jest na hodowlę trzody chlewnej. Obecnie stado liczy 120 sztuk, w tym 7 loch. Z myślą o paszach w tym roku pod zasiew pszenżyta przeznaczyłem 7 hektarów, a żyta trzy. Ostatnio dokonałem modernizacji chlewni. Żywiec wieprzowy sprzedaję zakładom mięsnym w Łukowie, z którymi mam podpisaną specjalną umowę. - informuje Stanisław Procyk.
Konkurs na najpiękniejszy ogródek wygrała Mariola Nieścioruk z - Miłkowa. Na drugim miejscu znalazła się Mirosława Szczygielska, a trzecią pozycję zajęła Anna Ostap. Obie panie z Kolonii Miłków.
Natomiast Tomasz Cymerman z Działynia okazał się najlepszym w konkursie na Chłopa Gminy Siemień 2002, w którym startowało 12 panów. Rywalizacja obejmowała 10 konkurencji i była bardzo zacięta. Drugą lokatę w tym współzawodnictwie zajął Karol Sobieszek z Wólki Siemieńskiej. Trzecie miejsce wywalczył Grzegorz Oleszczuk z Miłkowa.
Wszystkie konkursy zorganizowano z okazji Dni Siemienia, które odbywały się pod naszym patronatem a o ich przebiegu informowaliśmy wczoraj.
- Dawno nie miałem okazji być na takim festynie jak w Siemieniu. Podobała się przede wszystkim jego sprawna organizacja. Smakowały mi również różne potrawy, między innym serwowana bezpłatnie zupa rybna, a także smażony karp - stwierdza Roman Mysiak z Przypisówki (gmina Firlej w powiecie lubartowskim).
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24