czwartek, 22 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Najlepiej poradzą sobie w lesie i na szlaku. Turniej PTTK (zdjęcia)

Dodano: 3 kwietnia 2016, 22:05

W piątek w Woli Osowińskiej odbył się finał oddziałowy XLIV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK. Uczestnikami zawodów były 3-osobowe drużyny startujące w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.

Uczestnicy turnieju musieli zmierzyć się z konkurencjami, które wymagały zarówno wiedzy teoretycznej jak i umiejętności praktycznych. Odbył się test wiedzy, obejmujący zagadnienia krajoznawcze, turystyczne, topograficzne, dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz udzielania pierwszej pomocy. Przeprowadzono też turystyczny marsz na orientację, rowerowy tor przeszkód oraz turystyczne ABC. Ostatnią z wymienionych konkurencji tworzyły: rzut do celu, rozpoznawanie roślin oraz rozpoznawanie tropów zwierząt. Ocenie podlegały również zdobyte przez uczestników odznaki turystyczne.

W klasyfikacji generalnej turnieju, w kategorii szkół podstawowych, na najwyższym stopniu podium stanęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Woli Osowińskiej w składzie: Izabela Skowron, Wiktoria Skowron i Kacper Krasucki (opiekun Hanna Gołoś). Wśród gimnazjalistów zwyciężyła drużyna Gimnazjum w Sosnówce w składzie: Ewelina Karpiuk, Patrycja Kuźmiuk i Martyna Szypiło (opiekun Sabina Sakowicz). Z kolei w kategorii szkół ponadgimnazjalnych bezkonkurencyjny okazał się zespół I LO w Radzyniu Podlaskim w składzie: Dominika Gomółka, Urszula Malmon i Michał Kołodziej (opiekun Robert Mazurek). Puchary, dyplomy i narody rzeczowe wręczyli: dyrektor ZPO w Woli Osowińskiej Danuta Kucio oraz prezes Oddziału PTTK w Radzyniu Podlaskim Bogdan Fijałek.

Najlepsze zespoły w każdej kategorii wiekowej będą reprezentowały radzyński Oddział PTTK w finale wojewódzkim turnieju, który odbędzie się w dniach 13-14 maja w Biłgoraju.

Celem turnieju jest poznawanie przez młodzież piękna ziemi ojczystej, jej przeszłości i teraźniejszości, popularyzowanie krajoznawstwa i turystyki jako formy aktywnego wypoczynku, propagowanie kultury wycieczkowania i rozwijanie sprawności fizycznej. Organizatorem eliminacji był Oddział PTTK w Radzyniu Podlaskim przy współpracy z Zespołem Placówek Oświatowych w Woli Osowińskiej. Wsparcia finansowego imprezie udzielił Urząd Miasta Radzyń Podlaski.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!