niedziela, 18 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Naprawa albo zamknięcie

  Edytuj ten wpis

Jeśli w ciągu pięciu lat Starostwo Powiatowe w Łukowie nie zdoła zrealizować programów naprawczych w dwóch domach opieki społecznej, to będą one musiały zostać zamknięte. Realizacja programu dla tylko jednego z nich będzie kosztować 5 milionów zł.

Ostre kryteria

Na samorząd powiatowy, prowadzący domy w Łukowie i Ryżkach, konieczność realizacji programu nakładają nowe przepisy. Rozporządzenie Ministerstwa Zdrowia wyznacza ostre kryteria pod względem powierzchni, wyposażenia pomieszczeń socjalnych, liczby specjalistycznej kadry, jakości sanitariatów itp.
– Najbliższy spełnienia warunków jest Dom Pomocy Społecznej w Ryżkach, w którym otworzyliśmy niedawno nowe pawilony – mówi Janusz Kozioł, sekretarz starostwa.
Dom Opieki Społecznej w Ryżkach będzie musiał przejść jeszcze remont starej części budynku, łukowski ośrodek, który powstał w pomieszczeniach adaptowanych z mieszkań prywatnych zmieni się gruntownie, musi zostać przy nim wybudowany całkiem nowy budynek. Miasto obiecało już starostwu przekazać za darmo działkę na jego budowę, starostwo już szuka projektantów obiektu, żeby ruszyć z budową już w przyszłym roku.
Programy naprawcze dla dwóch ośrodków uchwalili podczas swej ostatniej sesji radni powiatowi. Wiadomo już, że restrukturyzacja ośrodka w Łukowie pochłonie 5 milionów złotych.
Siostry muszą same
Nie wiadomo jeszcze, jak skończą się losy Domu Pomocy Społecznej w Woli Gułowskiej prowadzonego na zlecenie powiatu przez siostry zakonne. W tym przypadku starostwo nie może finansować realizacji programu naprawczego. O pieniądze będą musiały zadbać same siostry.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!