wtorek, 20 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Nie będzie techników hodowli koni

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 sierpnia 2003, 16:08
Autor: Beata Malczuk

W sekretariatach szkół średnich - ruch. Jedni kandydaci zabierają dokumenty, bo zrezygnowali z nauki w tej placówce, inni przynoszą podanie z pytaniem, czy mają jeszcze szansę. Tak jest w miastach. Mniejsze ośrodki raczej nie są oblegane.

Zespół Szkół Rolniczych w Leśnej Podlaskiej czeka jeszcze na absolwentów gimnazjów. W liceum zwolniły się miejsca po tych, którzy chociaż złożyli tam dokumenty, ostatecznie zdecydowali się na inną szkołę. Jak dowiadujemy się w punkcie przyjęć podań do ZSR, chętnych jak na lekarstwo, a śmiało mogą jeszcze się zgłaszać.
- Rekrutacja potrwa do końca tygodnia, ale w zasadzie mamy już komplet. Ostatecznie 2, 3 uczniów możemy jeszcze wpisać na listę - słyszymy od pracownicy liceum w Komarówce Podlaskiej.
Informuje, że trzy klasy liceum ogólnokształcącego udało się zebrać, a planowano 2. Kandydaci dopisali. Powstanie też jedna klasa liceum profilowanego ze specjalnością zarządzanie informacją i jedna klasa zawodówki. ZS w Janowie Podlaskim nie będzie kształcił techników hodowli koni. Nie powstała też klasa licealna dla myślących o pracy w Straży Granicznej. Jak nas poinformowano w bialskiej delegaturze Kuratorium Oświaty, stało się tak z przyczyn formalnych. Nie dopełniono procedur wymaganych przy tworzeniu nowych kierunków kształcenia. Udało się tylko otworzyć technikum spedycyjne. Ostatnie zdanie w tej sprawie należy do organu prowadzącego, jest nim powiat bialski. Władze oświatowe zauważają, że młodzi ludzie chętnie wybierają kierunki kojarzące się z ekonomią w liceach profilowanych. Nadal jednak najpopularniejsze są ogólniaki. Ten typ szkoły w pierwszej fazie rekrutacji wybrało najwięcej, 2191 gimnazjalistów. Na ostatnim miejscu są zawodówki, a najczęściej poszukiwaną profesją - mechanik samochodowy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!