poniedziałek, 22 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Nie będzie techników hodowli koni

Dodano: 24 sierpnia 2003, 16:08
Autor: Beata Malczuk

W sekretariatach szkół średnich - ruch. Jedni kandydaci zabierają dokumenty, bo zrezygnowali z nauki w tej placówce, inni przynoszą podanie z pytaniem, czy mają jeszcze szansę. Tak jest w miastach. Mniejsze ośrodki raczej nie są oblegane.

Zespół Szkół Rolniczych w Leśnej Podlaskiej czeka jeszcze na absolwentów gimnazjów. W liceum zwolniły się miejsca po tych, którzy chociaż złożyli tam dokumenty, ostatecznie zdecydowali się na inną szkołę. Jak dowiadujemy się w punkcie przyjęć podań do ZSR, chętnych jak na lekarstwo, a śmiało mogą jeszcze się zgłaszać.
- Rekrutacja potrwa do końca tygodnia, ale w zasadzie mamy już komplet. Ostatecznie 2, 3 uczniów możemy jeszcze wpisać na listę - słyszymy od pracownicy liceum w Komarówce Podlaskiej.
Informuje, że trzy klasy liceum ogólnokształcącego udało się zebrać, a planowano 2. Kandydaci dopisali. Powstanie też jedna klasa liceum profilowanego ze specjalnością zarządzanie informacją i jedna klasa zawodówki. ZS w Janowie Podlaskim nie będzie kształcił techników hodowli koni. Nie powstała też klasa licealna dla myślących o pracy w Straży Granicznej. Jak nas poinformowano w bialskiej delegaturze Kuratorium Oświaty, stało się tak z przyczyn formalnych. Nie dopełniono procedur wymaganych przy tworzeniu nowych kierunków kształcenia. Udało się tylko otworzyć technikum spedycyjne. Ostatnie zdanie w tej sprawie należy do organu prowadzącego, jest nim powiat bialski. Władze oświatowe zauważają, że młodzi ludzie chętnie wybierają kierunki kojarzące się z ekonomią w liceach profilowanych. Nadal jednak najpopularniejsze są ogólniaki. Ten typ szkoły w pierwszej fazie rekrutacji wybrało najwięcej, 2191 gimnazjalistów. Na ostatnim miejscu są zawodówki, a najczęściej poszukiwaną profesją - mechanik samochodowy.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24