środa, 21 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Niemców chrzciły litewskie nimfy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 sierpnia 2001, 19:48

Białowłose i na biało ubrane młode Litwinki z rejonu Trok przyjechały aż do Serpelic żeby torturować i ochrzcić Niemców
i Polaków.

Chrzest był umowny i zabawny a został zorganizowany w ramach międzynarodowych kolonii 90-osobowej grupy dzieci i młodzieży z trzech krajów sąsiedzkich – Polski, Litwy i Niemiec. Odbył się pod koniec ich pobytu w serpelickim oœrodku wypoczynkowym „Urocza”. Towarzyszył temu niesamowity pisk i chichoty chrzczonych wodą z plastykowych butelek, smaganych pokrzywami chłopców i dziewcząt. Wszystkich czekały też dodatkowe tortury. Było to m.in. czołganie się po szyszkach, wyjmowanie ustami z wody jabłek, a z mąki cukierków. Wszystko z zawiązanymi oczami. Młodzi ludzie bawili się œwietnie. I to nie tylko tego dnia.
– Kolonie zorganizowało Podlaskie Stowarzyszenie Gmin z siedzibą w Drohiczynie. Jest to już czwarta edycja wymiany dzieci polskich i niemieckich. Nasze wyjeżdżają do Niemiec a tamte przyjeżdżają do nas. Sami wybrali ten właœnie bardzo pięknie położony oœrodek. Po raz pierwszy przyjechały też dzieci z Litwy. W ten sposób doszło do integracyjnego spotkania i poznawania kultury sąsiadów trzech narodowoœci – podkreœliła Ewa Klepacka, kierownik międzynarodowych kolonii.
Z kolei Volker Amling, opiekun i szef niemieckiej grupy zaznaczył: – Jesteœmy tutaj po raz drugi. Bardzo nam się podoba i chcielibyœmy w przyszłym roku goœcić w tym samym oœrodku. I nie ma się mu, co dziwić, gdyż szef oœrodka Andrzej Dudziak bardzo dba o swoich goœci, serwując im tradycyjne domowe potrawy podlaskiej kuchni. Do jego stołówki œciągają nawet goœcie z innych oœrodków. Kiedy goœciliœmy w Serpelicach, mieliœmy okazję skosztować m.in. wyœmienitych pyz z soczewicą.
– W przyszłym roku będzie tutaj dodatkowa atrakcja. Gondola, którą kupiłem od Towarzystwa Ekologicznego „Natura” z Wyszkowa, będzie pod naszą banderą pływać przez cały sezon po Bugu – powiedział Dziennikowi Andrzej Dudziak, gospodarz „Uroczej” podejmujący młodzież z trzech krajów.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!