czwartek, 25 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Niemców chrzciły litewskie nimfy

Dodano: 26 sierpnia 2001, 19:48

Białowłose i na biało ubrane młode Litwinki z rejonu Trok przyjechały aż do Serpelic żeby torturować i ochrzcić Niemców
i Polaków.

Chrzest był umowny i zabawny a został zorganizowany w ramach międzynarodowych kolonii 90-osobowej grupy dzieci i młodzieży z trzech krajów sąsiedzkich – Polski, Litwy i Niemiec. Odbył się pod koniec ich pobytu w serpelickim oœrodku wypoczynkowym „Urocza”. Towarzyszył temu niesamowity pisk i chichoty chrzczonych wodą z plastykowych butelek, smaganych pokrzywami chłopców i dziewcząt. Wszystkich czekały też dodatkowe tortury. Było to m.in. czołganie się po szyszkach, wyjmowanie ustami z wody jabłek, a z mąki cukierków. Wszystko z zawiązanymi oczami. Młodzi ludzie bawili się œwietnie. I to nie tylko tego dnia.
– Kolonie zorganizowało Podlaskie Stowarzyszenie Gmin z siedzibą w Drohiczynie. Jest to już czwarta edycja wymiany dzieci polskich i niemieckich. Nasze wyjeżdżają do Niemiec a tamte przyjeżdżają do nas. Sami wybrali ten właœnie bardzo pięknie położony oœrodek. Po raz pierwszy przyjechały też dzieci z Litwy. W ten sposób doszło do integracyjnego spotkania i poznawania kultury sąsiadów trzech narodowoœci – podkreœliła Ewa Klepacka, kierownik międzynarodowych kolonii.
Z kolei Volker Amling, opiekun i szef niemieckiej grupy zaznaczył: – Jesteœmy tutaj po raz drugi. Bardzo nam się podoba i chcielibyœmy w przyszłym roku goœcić w tym samym oœrodku. I nie ma się mu, co dziwić, gdyż szef oœrodka Andrzej Dudziak bardzo dba o swoich goœci, serwując im tradycyjne domowe potrawy podlaskiej kuchni. Do jego stołówki œciągają nawet goœcie z innych oœrodków. Kiedy goœciliœmy w Serpelicach, mieliœmy okazję skosztować m.in. wyœmienitych pyz z soczewicą.
– W przyszłym roku będzie tutaj dodatkowa atrakcja. Gondola, którą kupiłem od Towarzystwa Ekologicznego „Natura” z Wyszkowa, będzie pod naszą banderą pływać przez cały sezon po Bugu – powiedział Dziennikowi Andrzej Dudziak, gospodarz „Uroczej” podejmujący młodzież z trzech krajów.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24