środa, 24 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Nierzetelne oświadczenia radnych

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 listopada 2008, 17:47

Aż 18 na 23 radnych a nawet bialski prezydent złożyli oświadczenia majątkowe z błędami.

Potwierdziła to kontrola bialskiego Urzędu Skarbowego i lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. Skarbówka przeanalizowała 22 oświadczenia, spośród których w 17 znalazła wiele błędów. Autorzy pomijali dodatkowe dochody lub lokalizację nieruchomości.

Najwięcej nieprawidłowości było w oświadczeniach radnych m.in. Grzegorza Gajewskiego, Marka Jakubowskiego, Mariusza Michalczuka, Kazimierza Stanisława Nowaka, Stanisława Panasiuka i Dariusza Stefaniuka.

Najczęściej kontrolerzy wskazywali, że brak w oświadczeniach rajców informacji o dochodach związanych z pełnieniem funkcji społecznej. W dziewięciu przypadkach radni pominęli wiele informacji: nie wpisali adresów posiadanych mieszkań, działek i nie zająknęli się o dochodach z działalności gospodarczej.

W dwóch przypadkach Urząd Skarbowy stwierdził, że radnym przybywa więcej majątku niż wynosi wartość osiągniętych dochodów.

Wobec tych osób wszczęte zostaną postępowania wyjaśniające.
Podobnie zastrzeżenia urzędników z Urzędu Wojewódzkiego budziło oświadczenie Andrzeja Czapskiego, bialskiego prezydenta. Brakowało w nim dokładnych informacji o majątku oraz dochodach. Prezydent musiał złożyć dodatkowe wyjaśnienia.

Błąd formalny znalazł się także w oświadczeniu Bogusława Broniewicza, przewodniczącego Rady Miasta.

Gdy wczoraj w czasie sesji ujawniono te nieprawidłowościach na sali obrad panowała absolutna cisza. Przedstawiający dokumenty Waldemar Woźniak podkreślił, że radni będą musieli złożyć sprostowania w Urzędzie Miasta i w Urzędzie Skarbowym.

(pim)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!