Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

17 lutego 2017 r.
8:03

Nietypowe oświadczyny strażaka. "Jola niczego nie podejrzewała"

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
253 19 A A

Rozmowa z Pawłem Szyszkowskim, zawodowym strażakiem z Łukowa. W Walentynki oświadczył się swojej narzeczonej Joli, do której dostał się w nietypowy sposób, przez balkon na podnośniku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

• Już Pan ochłonął?

– To zaskakujące. Nie spodziewałem się aż takiego zainteresowania ze strony mediów. Ale to podnosi tylko rangę tych oświadczyn. U siebie w jednostce mam już miano strażackiego celebryty.

• Skąd pomysł na takie oświadczyny? 

– Służba w straży pożarnej to moja pasja. Od kiedy zostałem strażakiem, chciałem ten motyw w jakiś sposób wykorzystać w oświadczynach. Wybrałem pomysł oryginalny, który na długo zostanie w pamięci mojej i mojej narzeczonej. Jak widać, spodobało się to również wielu innym osobom.

• Jak Pan to zorganizował? 

– Trochę zbieg okoliczności sprawił, że oświadczyłem się akurat w Walentynki. Decyzję podjąłem dzień wcześniej. Jola pracuje w Straży Granicznej w Terespolu i wynajmuje mieszkanie w Białej Podlaskiej. 13 lutego przyjechała do Łukowa, bo miała do załatwienia jakąś sprawę. To właśnie wtedy podczas służby wpadłem na ten pomysł.

• Na podnośniku ? 

– W straży mamy podnośnik, ale używanie sprzętu pożarniczego do celów prywatnych nie jest dozwolone. Dlatego podnośnik udało mi się bezpłatnie wynająć od prywatnej firmy. Do asysty poprosiłem kolegę ze zmiany. On był w stroju bojowym, ja w mundurze wyjściowym. I tak, z kwiatami i z pierścionkiem, dostałem się na balkon do narzeczonej. A następnie na kolanach się oświadczyłem. Niczego wcześniej nie podejrzewała, to było widać. Zorientowała się dopiero gdy zobaczyła mnie na podnośniku przed blokiem, bo sprzęt głośno chodził.

• I jak zareagowała? 

– Bardzo dobrze to przyjęła. Warto było. W planach mamy strażacki ślub, a może nawet łączony, bo Jola jest funkcjonariuszką Straży Granicznej. W każdym razie, moi koledzy ze zmiany już zadeklarowali, że zrobią strażacki szpaler. Może jeszcze do tego wóz bojowy wykorzystamy?

• Długo się znacie z narzeczoną? 

– W sumie to od szkoły podstawowej, bo chodziliśmy do równoległych klas, później podobnie w gimnazjum i liceum. Z widzenia znaliśmy się więc dosyć długo. Ale parą jesteśmy od trzech lat, od czasu skończenia studiów. Ja studiowałem w Szkole Głównej Służby Pożarniczej, a ona na Wojskowej Akademii Technicznej. Wpadliśmy na siebie w Łukowie w klubie i później jakoś to się dobrze ułożyło.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 17 lutego 2017 o 17:15
No to nikogo nie odwolujemy a nazeczonym wytrwałości i szczęścia jeżeli wszytko zgodnie z zasadami etyki strażackiej to takie oswiadczyny ok.
Avatar
Gość / 17 lutego 2017 o 17:03
Do polćwoków bez zaskoku, oburzonych 'użyciem sprzętu pożarniczego do celów prywatnych'! Cytuję: "W straży mamy podnośnik, ale używanie sprzętu pożarniczego do celów prywatnych nie jest dozwolone. Dlatego PODNOŚNIK UDAŁO MI SIĘ BEZPŁATNIE WYNAJĄĆ od prywatnej firmy. Do asysty poprosiłem kolegę ze zmiany. On był w stroju bojowym, ja w mundurze wyjściowym". Alles klar czy powtórzyć ćwierciom?
Avatar
Gość / 17 lutego 2017 o 14:11
Nasi z Agory znależli temat. Naatniahu rozmawiał z Trumpem a nasi DzW wali 2 tydzień o strażaku i zaręczynach. Jak mawiał wieszcz :" znaj proporcję Mocium Panie ". To o czym rozmawiali w Nowym Jorku zabroniono podawać w Polsce?
Avatar
Gość / 17 lutego 2017 o 13:09
BLeble ,bleble to mi dopiero nowość.Też nie mają o czym pisać!!!
Avatar
Gość / 17 lutego 2017 o 11:02
Niewkluczone, że za jakiś czas inny strażak podhajcuje chatę swojej dziewuchy i natychmiast będzie ją ,,ratował'' z ogromnym poświęceniem....
Avatar
Gość / 17 lutego 2017 o 10:56
Ja też myślałem kiedyś o zaręczynach w tym stylu ale wszystko wydałem na pierścionek i chyba braknie kasy na wynajem podnośnika :( Planuję jednak wziąć topór i zrobić efektowne wejście drzwiami frontowymi :)))
Avatar
? / 17 lutego 2017 o 10:50
Wiadomość dla tych buraków  wypisują bzdury na forum, czy tam nie zostało złamane prawo, czy komendant nie powinien podać się do dymisji i czy strażak nie powinien zapłacić? Dupku zburaczały ten strażak wynajął z prywatnej firmy podnośnik jak każdy miał prawo a roboczo godzima takiego sprzętu nie jest na pewno tania. Ty  zburaczały co nie potrzfisz czytać ze zrozumieniem nigdy byś się tak nie zachował- nasrałbyś w spodnie ze strachu. Jak zobaczyłem ten filmik łezka się w oku zakręciła. Mam nadzieję, że talsze losy tych młodych, strażaka i jego dziewczyny powinny być usłane różami. Kochajcie się w zdrowiu i niech Wam szczęście sprzyja.
Wiadomość dla tych buraków  wypisują bzdury na forum, czy tam nie zostało złamane prawo, czy komendant nie powinien podać się do dymisji i czy strażak nie powinien zapłacić? Dupku zburaczały ten strażak wynajął z prywatnej firmy podnośnik jak każdy miał prawo a roboczo godzima takiego sprzętu nie jest na pewno tania. Ty  zburaczały co nie potrzfisz czytać ze zrozumieniem nigdy byś się tak nie zachował- nasrałbyś w spodnie ze strachu. Jak zobaczyłem ten filmik łezka się w oku zakręciła. Mam nadzieję, że talsze losy tych młodych, strażaka ... rozwiń
Avatar
Gość / 17 lutego 2017 o 10:50
Super. Wreszcie jakis mezczyzna z wyobraznia. Gratuluje
Avatar
Gość / 17 lutego 2017 o 09:57
Czy nie zostało złamane prawo?
Avatar
Henio / 17 lutego 2017 o 09:45
Co za tępota.! Zawieś się jeden z drugim w pisaniu i uczcie się czytać. Przecież ten strażak powiedział, że to podnośnik prywatne j firmy.
Avatar
Gość / 17 lutego 2017 o 17:15
No to nikogo nie odwolujemy a nazeczonym wytrwałości i szczęścia jeżeli wszytko zgodnie z zasadami etyki strażackiej to takie oswiadczyny ok.
Avatar
Gość / 17 lutego 2017 o 17:03
Do polćwoków bez zaskoku, oburzonych 'użyciem sprzętu pożarniczego do celów prywatnych'! Cytuję: "W straży mamy podnośnik, ale używanie sprzętu pożarniczego do celów prywatnych nie jest dozwolone. Dlatego PODNOŚNIK UDAŁO MI SIĘ BEZPŁATNIE WYNAJĄĆ od prywatnej firmy. Do asysty poprosiłem kolegę ze zmiany. On był w stroju bojowym, ja w mundurze wyjściowym". Alles klar czy powtórzyć ćwierciom?
Avatar
Gość / 17 lutego 2017 o 14:11
Nasi z Agory znależli temat. Naatniahu rozmawiał z Trumpem a nasi DzW wali 2 tydzień o strażaku i zaręczynach. Jak mawiał wieszcz :" znaj proporcję Mocium Panie ". To o czym rozmawiali w Nowym Jorku zabroniono podawać w Polsce?
Avatar
Gość / 17 lutego 2017 o 13:09
BLeble ,bleble to mi dopiero nowość.Też nie mają o czym pisać!!!
Avatar
Gość / 17 lutego 2017 o 11:02
Niewkluczone, że za jakiś czas inny strażak podhajcuje chatę swojej dziewuchy i natychmiast będzie ją ,,ratował'' z ogromnym poświęceniem....
Avatar
Gość / 17 lutego 2017 o 10:56
Ja też myślałem kiedyś o zaręczynach w tym stylu ale wszystko wydałem na pierścionek i chyba braknie kasy na wynajem podnośnika :( Planuję jednak wziąć topór i zrobić efektowne wejście drzwiami frontowymi :)))
Avatar
? / 17 lutego 2017 o 10:50
Wiadomość dla tych buraków  wypisują bzdury na forum, czy tam nie zostało złamane prawo, czy komendant nie powinien podać się do dymisji i czy strażak nie powinien zapłacić? Dupku zburaczały ten strażak wynajął z prywatnej firmy podnośnik jak każdy miał prawo a roboczo godzima takiego sprzętu nie jest na pewno tania. Ty  zburaczały co nie potrzfisz czytać ze zrozumieniem nigdy byś się tak nie zachował- nasrałbyś w spodnie ze strachu. Jak zobaczyłem ten filmik łezka się w oku zakręciła. Mam nadzieję, że talsze losy tych młodych, strażaka i jego dziewczyny powinny być usłane różami. Kochajcie się w zdrowiu i niech Wam szczęście sprzyja.
Wiadomość dla tych buraków  wypisują bzdury na forum, czy tam nie zostało złamane prawo, czy komendant nie powinien podać się do dymisji i czy strażak nie powinien zapłacić? Dupku zburaczały ten strażak wynajął z prywatnej firmy podnośnik jak każdy miał prawo a roboczo godzima takiego sprzętu nie jest na pewno tania. Ty  zburaczały co nie potrzfisz czytać ze zrozumieniem nigdy byś się tak nie zachował- nasrałbyś w spodnie ze strachu. Jak zobaczyłem ten filmik łezka się w oku zakręciła. Mam nadzieję, że talsze losy tych młodych, strażaka ... rozwiń
Avatar
Gość / 17 lutego 2017 o 10:50
Super. Wreszcie jakis mezczyzna z wyobraznia. Gratuluje
Avatar
Gość / 17 lutego 2017 o 09:57
Czy nie zostało złamane prawo?
Avatar
Henio / 17 lutego 2017 o 09:45
Co za tępota.! Zawieś się jeden z drugim w pisaniu i uczcie się czytać. Przecież ten strażak powiedział, że to podnośnik prywatne j firmy.
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 1

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 7 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 2

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 12

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 8

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 39 7

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 231 50

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 3 16

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 60 64

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 6

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 21 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 19 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!