sobota, 24 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Niewidomy Patryk marzy o własnym pokoju

  Edytuj ten wpis
Autor: (IZI)

Brakuje kilkunastu tysięcy złotych żeby ukończyć budowę
Brakuje kilkunastu tysięcy złotych żeby ukończyć budowę

Dziesięcioletni Patryk ma dwa marzenia. Chciałby widzieć i mieć własny pokój. To drugie można spełnić. Jeśli uda się zebrać 15 tys. zł.

Patryk Jendruchniewicz z Bedlna koło Radzynia Podlaskiego stracił wzrok z powodu złośliwego nowotworu. – Od 2005 roku leczy się w Centrum Zdrowia Dziecka. W 2006 r. stracił jedno oko, w 2012 r. drugie i jest dzieckiem niewidomym – mówi Sławomir Jendruchniewicz, ojciec chłopca. – Jego marzeniem jest własny pokój. Przyrzekłem mu, że je spełnię i chcę dotrzymać słowa. Chcę, żeby miał dobre warunki, ciepły pokój z łazienką. Jego drugim marzeniem jest to, aby widział. Tego niestety spełnić nie możemy.

Obecnie chłopiec dzieli pokój z czworgiem rodzeństwa. Nie ma łazienki z bieżącą wodą. Z domu do toalety ma prawie sto metrów. – To duża trudność dla niewidzącego dziecka – mówi pan Sławomir.

Rodziny nie stać, żeby samodzielnie sfinansować budowę oddzielnego pokoju. O zbiórce pieniędzy na ten cel pisaliśmy już przed kilkoma miesiącami. Apele poskutkowały, za co dziękujemy, ale żeby skończyć budowę przed zimą, potrzeba jeszcze niemałej kwoty. – Udało się zebrać ok. 30 tys. zł, a brakuje nam 15 tys. zł. Czas bardzo nagli. Musimy skończyć elewację, wykonać podsufitki, wykończyć wnętrze – tłumaczy pan Sławomir.

Na szczęście Patryk nie ma już problemów ze zdrowiem i uczy się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych w Lublinie. – Niedawno byliśmy na badaniach. Wszystko jest dobrze – mówi pan Sławomir. – Ale jak powiedział kiedyś jeden z lekarzy, to co przeszedł mój syn, to było piekło na ziemi.

Jeśli możesz pomóc w budowie pokoju dla chłopca, skontaktuj się z panem Sławomirem. Zadzwoń pod numer 515 893 914. Pieniądze można też wpłacać na konto Caritas Diecezji Siedleckiej z dopiskiem "likwidacja barier architektonicznych dla Patryka Jendruchniewicza”. Numer konta to 10 1240 2685 1111 0000 3656 2387.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!