sobota, 24 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Nowe władze w powiecie łukowskim

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 grudnia 2010, 19:08

W powiecie łukowskim starostą został Janusz Kozioł. Przed dwoma laty stracił to stanowisko na skutek zmiany rządzącej koalicji.

Kozioł, jak sam określa, ma poczucie moralnego zwycięstwa po tamtym "dziwnym przewrocie w listopadzie 2008 r.”

– Niestety, obecnie zaskoczyła mnie nieciekawa sytuacja finansowa. W ciągu ostatnich dwóch lat zadłużenie powiatu zwiększyło się aż o około 25 mln zł. Konieczne jest jednak prowadzenie dotowanej przez UE informatyzacji powiatu. Chcemy też wraz z miastem budować małą obwodnicę Łukowa – zapowiada starosta. Przyznaje, że konieczne było utworzenie szerokiej koalicji powiatowej.

W nowej 23-osobowej Radzie Powiatu Łukowskiego koalicję tworzy sześciu radnych z "Przymierza dla Ziemi Łukowskiej” (w jego składzie jest starosta), pięciu z PiS oraz dwóch z PO. W opozycji jest czterech radnych z PSL, trzech z Samorządowców Powiatu Łukowskiego, dwóch z Łukowskiej Wspólnoty Samorządowej oraz jeden z "Razem dla Powiatu”.

Na wicestarostę został wybrany Krzysztof Tymoszuk (PO). Do zarządu weszli także Ryszard Żurek (PO) i Włodzimierz Wolski (PiS). Starosta zapowiada jeszcze dołączenie tam jednego radnego z "Przymierza”.

Przewodniczącym Rady Powiatu został Władysław Karaś z PiS. – Chcemy zmienić wizerunek naszej rady i politykę informacyjną oraz wyjść naprzeciw ludziom. Nasza szeroka koalicja może zadbać o pozyskanie dotacji. Teraz sporządzamy bilans wejścia. Niestety, sytuacja finansowa jest niemal katastrofalna – mówi Karaś.

Nie wszędzie jest zarząd

Zarządu nie ma jeszcze w powiecie radzyńskim. Tam starostą został Lucjan Kotwica (PSL), który od kilku miesięcy zajmował to stanowisko w poprzedniej kadencji. – Rozmowy koalicyjne z PO trwają. Spodziewamy się ich sfinalizowania na kolejnej sesji zwołanej na 13 grudnia – mówi Kotwica. Przewodniczącym rady pozostał Marek Wołosowicz (PSL).

Powiat parczewski na razie ma tylko przewodniczącego Rady Powiatu. Został nim Kazimierz Jaszczuk z PiS. Czworo radnych z 15-osobowej rady startowało wczoraj w II turze wyborów samorządowych. Dopiero po tym rozstrzygnięciu będzie łatwiejszy wybór starosty i reszty zarządu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!