czwartek, 25 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Nowy most połączy brzegi granicznej rzeki

Dodano: 2 stycznia 2003, 18:19

Władysław Rawski, zastępca dyrektora ds. technicznych lubelskiego Oddziału GDDKiM:<br />
-Drugi most znaj
Władysław Rawski, zastępca dyrektora ds. technicznych lubelskiego Oddziału GDDKiM:
-Drugi most znaj

Wczoraj w lubelskim Oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad parafowana została umowa o budowie drugiego mostu na Bugu. Ułatwi on przejazd na drogowym przejściu granicznym Kukuryki - Kozłowicze.

Ze strony białoruskiej umowę podpisali przedstawiciele firmy Bieławtostrada z Mińska. Jest ona administratorem autostrady Brześć - Mińsk - Moskwa.
- Stan techniczny obecnego mostu na Bugu od dłuższego czasu budzi wiele zastrzeżeń. Biorąc to pod uwagę, Białorusini już kilka lat temu wystąpili z propozycją modernizacji tego obiektu. Jednak dopiero niedawno ruszyły na dużą skalę prace przygotowawcze z tym związane - stwierdza Janusz Wójtowicz, dyrektor lubelskiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Przetarg na wykonawcę drugiego mostu na Bugu rozstrzygnięty został w Mińsku na początku października minionego roku. Zgłoszono cztery propozycje. Trzy były z Polski, jedna z Białorusi. Wybrana została oferta polsko-białoruskiego konsorcjum, złożonego z dwóch naszych firm - Dromeksu-Budimeksu z Warszawy i Mostostalu z Krakowa - oraz Most-Otriadu 58 z Brześcia.
Budowa nowego mostu rozpoczęta zostanie od robót ziemnych, gdy tylko pozwolą na to warunki atmosferyczne. Cykl realizacji tej inwestycji wynosi 12 miesięcy. Sam most kosztować będzie ponad 5 milionów euro. Każda ze stron zobowiązała się pokryć połowę wydatków z tym związanych.
Ponadto obie strony będą jeszcze we własnym zakresie inwestorem dojazdów do nowego mostu, każda ze swojego brzegu granicznej rzeki.•
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24