sobota, 24 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Nowy most połączy brzegi granicznej rzeki

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 stycznia 2003, 18:19

Władysław Rawski, zastępca dyrektora ds. technicznych lubelskiego Oddziału GDDKiM:<br />
-Drugi most znaj
Władysław Rawski, zastępca dyrektora ds. technicznych lubelskiego Oddziału GDDKiM:
-Drugi most znaj

Wczoraj w lubelskim Oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad parafowana została umowa o budowie drugiego mostu na Bugu. Ułatwi on przejazd na drogowym przejściu granicznym Kukuryki - Kozłowicze.

Ze strony białoruskiej umowę podpisali przedstawiciele firmy Bieławtostrada z Mińska. Jest ona administratorem autostrady Brześć - Mińsk - Moskwa.
- Stan techniczny obecnego mostu na Bugu od dłuższego czasu budzi wiele zastrzeżeń. Biorąc to pod uwagę, Białorusini już kilka lat temu wystąpili z propozycją modernizacji tego obiektu. Jednak dopiero niedawno ruszyły na dużą skalę prace przygotowawcze z tym związane - stwierdza Janusz Wójtowicz, dyrektor lubelskiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Przetarg na wykonawcę drugiego mostu na Bugu rozstrzygnięty został w Mińsku na początku października minionego roku. Zgłoszono cztery propozycje. Trzy były z Polski, jedna z Białorusi. Wybrana została oferta polsko-białoruskiego konsorcjum, złożonego z dwóch naszych firm - Dromeksu-Budimeksu z Warszawy i Mostostalu z Krakowa - oraz Most-Otriadu 58 z Brześcia.
Budowa nowego mostu rozpoczęta zostanie od robót ziemnych, gdy tylko pozwolą na to warunki atmosferyczne. Cykl realizacji tej inwestycji wynosi 12 miesięcy. Sam most kosztować będzie ponad 5 milionów euro. Każda ze stron zobowiązała się pokryć połowę wydatków z tym związanych.
Ponadto obie strony będą jeszcze we własnym zakresie inwestorem dojazdów do nowego mostu, każda ze swojego brzegu granicznej rzeki.•
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!