piątek, 23 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

O alimentach na chybił trafił

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 lutego 2008, 16:47

Pismo z informacją o wypłaceniu zaliczki alimentacyjnej Ratusz wysłał do pana Henryka. Tyle, że pan Henryk nie ma z tą sprawą nic wspólnego.

- To się mogło skończyć wielką rodzinną awanturą - mówi pan Henryk z Białej Podlaskiej. Nasz Czytelnik opowiedział nam o beztrosce urzędników, którzy do koperty zaadresowanej na jego nazwisko włożyli pismo do innej osoby.

- Z Urzędu Miasta dotarł do mnie goniec z przesyłką poleconą. Gdy otworzyłem adresowaną do mnie kopertę i zacząłem czytać osłupiałem! List zaczynał się tak: "Urząd Miasta Biała Podlaska. Referat Świadczeń Socjalnych informuje, że wypłaca zaliczkę alimentacyjną dla Pana dzieci”.

Nie czytając dalej pobiegłem do 19-letniego syna. Sądziłem, że to jego sprawka. Czy masz dziecko? - spytałem. Podałem mu pismo dopytując się, czy to on narozrabiał. Wtedy się wyjaśniło, że to pomyłka, a list jest skierowany do pani z drugiego końca miasta. Jak urzędnicy mogą z taką łatwością pomylić osobiste sprawy podatników? - zastanawia się pan Henryk.

Tymczasem na pismo czekała pani Anna. Dotarliśmy do niej. Kobieta mówi, że chodzi o list w sprawie wypłaconej zaliczki alimentacyjnej oraz o zasady jej zwrotu. Pani Anna jest wściekła. - Jestem oburzona, że przeznaczoną dla mnie korespondencję ktoś wkłada do koperty adresowanej do innej osoby. Nie powinno tak być, aby list urzędowy miał zmienionego adresata. Moje sprawy to tajemnica, nie powinni o nich czytać przypadkowi ludzie! - denerwuje się na wspomnienie sprawy. Liczy też, że urzędnicy wreszcie dotrą do niej z tym pismem.

Andrzej Czapski, bialski prezydent, był zaskoczony, kiedy od nas dowiedział się o fatalnej pomyłce.

• Dlaczego w bialskim Ratuszu jest łamana Ustawa o ochronie danych osobowych? Przecież taka omyłka mogła spowodować nawet poważny kryzys małżeński.

- To ewidentna wina urzędnika, który wysyłał pisma. Pewnie nie zrobił tego celowo. Ale mimo to wyciągniemy wobec niego konsekwencje - zapowiada prezydent Andrzej Czapski.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!