czwartek, 22 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Od Annasza do Kajfasza

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 marca 2002, 16:53
Autor: Beata Malczuk

- Mieszkańców Ochoży odsyła się od urzędu do urzędu. Nie ważne czy są z PGR-u czy z miasta, powinni być traktowani jednakowo, po ludzku - mówi w imieniu niezadowolonych Andrzej Wawryszczuk.

Kilkunastu rodziców z tej małej miejscowości wysyła dzieci za własne pieniądze do szkół w Parczewie, bo tam mają bliżej, około 15 kilometrów. Od placówek z ich obwodu w Uścimowie dzieli natomiast około 30 kilometrów. Uważają, że skoro ustawa tak nakazuje, uczniom powinno się zapewnić transport lub zwrot kosztów dojazdu. Ale władze obu gmin odsyłają zainteresowanych z kwitkiem.
- To rodzice decydują, gdzie ma się uczyć ich dziecko. Od lat Ochoża wybiera Parczew lub Dębową Kłodę. Tam idą więc środki z subwencji oświatowej - mówi Stanisław Wołoszkiewicz, wójt Uścimowa. - A burmistrz Parczewa sugeruje, żeby zabrać stamtąd dzieci - dodaje.
Stanowisko gminy jest zatem jasne - nie poczuwa się do opłacania drogi do szkoły w innym obwodzie. - Proponowaliśmy latem, że zapewnimy dowóz do Uścimowa, jeżeli tylko dzieci zaczną tu uczęszczać. Rodzice nie zgodzili się - wyjaśnia wójt.
Zdanie samorządu parczewskiego jest równie stanowcze. - Subwencje nie wystarczyły nam w ubiegłym roku nawet na pensje w oświacie. Transport uczniów finansujemy z własnych środków. Nie stać nas na spełnienie tych żądań - tłumaczy Władysław Filipowicz, inspektor ds. oświaty, kultury i kultury fizycznej w urzędzie miasta.
- Musielibyśmy wydać dodatkowo na ten cel około pięćdziesięciu tysięcy złotych w roku szkolnym - kontynuuje W. Filipowicz - to dotyczy także uczniów ze wsi Plebania Wola, Makoszka, i Stępków w gminie Dębowa Kłoda.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!