niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Odznaczony zakon Ojców Kapucynów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 listopada 2001, 17:19

Decyzją nowej Minister Sprawiedliwości Barbary Piwnik zakon Ojców Kapucynów w Białej Podlaskiej został odznaczony złotą odznaką za zasługi w pracy penitencjarnej. Przyznana nagroda jest wyrazem uznania dla dwudziestoletniej posługi duszpasterskiej na terenie bialskiego więzienia. Uroczyste wręczenie medali odbyło się w Zakładzie Karnym. Z rąk dyrektora zakładu Bogusława Woźnicy w imieniu zakonu kapucynów odznaczenie odebrał o. gwardian Henryk Cieniuch.

Wyróżnienia otrzymali również dwaj kapłani, którzy codziennie wytrwale pracują z osadzonymi. Srebrną odznakę otrzymał prawosławny duchowny, ks. Andrzej Pugacewicz. Natomiast o. Dariusz Miastkowski brązową.
- Bardzo cieszy mnie to wyróżnienie. Na pewno w jakiś sposób jest to swoista gratyfikacja za to wszystko co się robi w zakładzie. Świadczy to także o pamięci i wielkim uznaniu władz więzienia dla mojej pracy - podkreśla o. Dariusz Miastkowski. Głównym celem posługi kapłanów w Zakładzie Karnym jest pomoc osadzonym w odnajdowaniu własnej drogi życiowej. Realizuje się to dzięki przeprowadzaniu wielu indywidualnych rozmów z więźniami, które niejednokrotnie otwierają nowe możliwości ich rozwoju. Prowadzona jest również akcja mająca na celu codzienne dostarczanie różnych publikacji do zakładu. Bardzo ważnym elementem integracyjnym jest także niedzielna msza, która scala duchowo większość osadzonych. Praca duchownych z więźniami z każdym miesiącem staje się bardziej owocna.
- Współpraca z władzami zakładu jest bardzo dobra, jestem niezwykle zadowolony, chciałbym, aby zawsze tak się toczyła i rozwijała. W wielu sprawach pan dyrektor idzie nam na rękę, mając na uwadze dobro więźniów - mówi o. Dariusz.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!