piątek, 23 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Opłatek PSL w Białej Podlaskiej. Minister Kalemba chwali gospodarstwa rodzinne

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 stycznia 2014, 16:15
Autor: Ewelina Burda

Kilkaset osób pojawiło się w niedzielę na opłatku PSL w Białej Podlaskiej. - Sektor rolno-spożywczy to najbardziej rozwojowa gałąź polskiej gospodarki - mówił Stanisław Kalemba, minister rolnictwa i rozwoju wsi.

Na noworoczny opłatek Polskiego Stronnictwa Ludowego w Białej Podlaskiej przyjechało ponad 600 osób. W auli AWF politycy podsumowywali ubiegły rok z zadowoleniem. - Za granicę wyeksportowaliśmy polskie produkty za rekordową kwotę 19,5 mld euro. Nadwyżka w handlu żywnością osiągnęła 5,5 mld, wobec 4,3 mld euro w 2012 roku - zaznaczał minister Kalemba. Według niego gospodarstwa rodzinne sprawdzają się najlepiej, bo "oparte są na chłopskim rodowodzie i indywidualnej własności”. Dowodem ma być woj. lubelskie. - Tutaj funkcjonują one znakomicie - podkreślał Kalemba. Na spotkaniu opłatkowym minister potwierdził, że w 2014 r. nie zmieni się dopłata bezpośrednia do hektara i będzie wynosić 240 euro. Z kolei, Krzysztof Hetman marszałek województwa lubelskiego zwrócił uwagę na inwestycje. - Środki europejskie na lata 2014-2020 lokują nasze województwo w polskiej czołówce. Pieniądze posłużą nam do tworzenia nowych miejsc pracy, które powstaną dzięki realizowanym inwestycjom - zapewniał marszałek.

Na pytanie czy ziemia bialska traktowana jest przez lubelskie władze po macoszemu, Hetman odpowiedział krótko: - Na przestrzeni ostatnich pięciu lat, powiat bialski otrzymał ok. 1 mld środków zewnętrznych, co lokuje region na czwartym miejscu w grupie 24 powiatów Lubelszczyzny. Jednym z gospodarzy uroczystości był Franciszek Stefaniuk, parlamentarzysta pochodzący z Drelowa w powiecie bialskim. - Jestem już długo w polityce i nie pamiętam takiego czasu, by wszyscy byli zadowoleni. 2013 był rokiem inwestycji i wykorzystywania środków unijnych. Niestety, wciąż dużym problemem jest bezrobocie - podsumował Stefaniuk. Poza częścią oficjalną zobaczyć można było występy gminnych zespołów oraz kolędników. Ludowcy podzielili się opłatkiem, a na koniec spróbowali regionalnej kuchni.
  Edytuj ten wpis
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!