sobota, 17 marca 2018 r.

Biała Podlaska

"Oranżeria” wzmocniona bardami

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 sierpnia 2002, 16:18

Wśród wielu bardów, którzy wystąpią podczas weekendu w Radzyniu Podlaskim jest jego mieszkaniec Jace
Wśród wielu bardów, którzy wystąpią podczas weekendu w Radzyniu Podlaskim jest jego mieszkaniec Jace

Od piątku do niedzieli w Radzyńskim Ośrodku Kultury i Rekreacji trwać będą VII Ogólnopolskie Spotkania z Piosenką Autorską - Oranżeria 2002. W tegorocznej edycji wystąpią popularni artyści, głównie związani z Lubelską Federacją Bardów.

Trzydniowy maraton kulturalny rozpocznie dziś o godzinie 18 koncert "Piosenki Jacka Musiatowicza”. Ten radzyński bard, laureat Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, poeta, autor tekstów literackich zyskał sympatię wielu piosenkarzy i pieśniarzy. Niedawno jego międzyrzeckim występem zachwycali się przybyli tam warszawscy artyści.
W Radzyniu wystąpią: tłumacz i poeta Graham Crawford z Wielkiej Brytanii, Magdalena Celińska z Bartkiem Abramowiczem, Jakub Pałys, Jola Sip i Marek Andrzejewski z Lubelskiej Federacji Bardów (ich kolega Jan Kodrak będzie prowadzić imprezę), Piotr "Lupi” Lubertowicz (wcześniej "Dżem”), Tomasz "Spodek” Spodyniuk (ex "Bajm”) oraz Edyta Ciupak.
J. Musiatowicz powiedział nam, że przyjaciele zaśpiewają jego piosenki lub utwory z własnego repertuaru, które sobie zażyczył.
- Cieszy mnie, że tak wspaniali artyści sięgnęli do mej twórczości. Zaprezentuję swój nowy "Suchy poemat”. Być może, jak zdołam namówić, wystąpi ze mną synek Michałek - mówi Jacek Musiatowicz. Liczy, że Wydawnictwo Lubelskie przygotuje na ten koncert tom jego wierszy, aby odbyła się zapowiadana promocja.
Radzynski bard będzie śpiewać również wraz z Lubelską Federacją Bardów i ich innymi gośćmi w kolejnym piątkowym koncercie "Nerw - piosenki Włodzimierza Wysockiego”, a także razem z LFB i Magdaleną Celińską w niedzielnym programie "Ogród wiszący” (pieśniarze świata). Wydarzeniem artystycznym będzie także sobotnia "Msza wędrującego” według Edwarda Stachury w wykonaniu Anny Chodakowskiej.
W przesłuchaniach konkursowych weźmie udział 25 solistów i zespołów. O nagrodę główną starosty radzyńskiego oraz możliwość zakwalifikowania się do Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie będą rywalizować młodzi artyści nieprofesjonalni m.in. z Hamburga, Warszawy, Poznania, Lublina, Parczewa (zespół "Dedli Swim”) i Terespola (Edyta Ciupak). Przyznana zostanie również nagroda im. Agaty Budzyńskiej "Aniołek” dla artysty o "najczystszym, najradośniejszym przekazie”. Laureaci zostaną ogłoszeni podczas koncertu galowego w niedzielę o godz. 15.30.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!