piątek, 23 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Parczew. Dzienny opiekun zadba o maluchy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 marca 2013, 20:09

Dzienny opiekun to alternatywa dla żłobka, klubu dziecięcego albo niani
Dzienny opiekun to alternatywa dla żłobka, klubu dziecięcego albo niani

Magdalena Ostapiuk będzie opiekować się pięciorgiem małych dzieci. Jest pierwszym dziennym opiekunem w mieście i prawdopodobnie w całym województwie.

Dzienny opiekun to alternatywa dla żłobka, klubu dziecięcego albo niani. Zajmuje się maluchami w wieku do 3 lat. Rodzice płacą niewiele, a opiekun jest do ich dyspozycji od poniedziałku do piątku przez dziesięć godzin dziennie.

Pod koniec stycznia Urząd Miejski rozpisał konkurs i czekał na zgłoszenia osób, które chciałyby podjąć się takiej roli. Wybrano jedną ofertę, złożoną przez Magdalenę Ostapiuk.

– Kilkanaście osób było zainteresowanych konkursem, ale tylko jedna miała odpowiedni komplet dokumentów i przygotowany lokal. Poza tym, zależało nam, aby dzienny opiekun był na terenie miasta – mówi Stanisław Chojak, kierownik referatu oświaty i kultury w Urzędzie Miejskim.

Za godzinę pobytu dziecka pod opieką pani Magdaleny, rodzic będzie płacił 3 zł brutto. Opiekun będzie dostawał też 3 zł za przygotowanie i podanie dziecku posiłku przyniesionego wcześniej przez rodzica.

Jeszcze zanim rozpisano konkurs, pani Magdalena odwiedzała urząd i pytała, czy samorząd będzie rozważał wprowadzenie takiej formy opieki nad maluchami. – Właśnie ona zmobilizowała nas do ogłoszenia konkursu i była do niego przygotowana profesjonalnie. Zamierza zajmować się pięciorgiem dzieci – mówi Chojak.

– Zdecydowałam się na taką działalność, bo w mieście brakuje placówek opiekujących się małymi dziećmi – tłumaczy pani Magdalena. – Sama jako matka miałam ten problem. Poza tym, kiedy mieszkałam w Lublinie, pracowałam jako wolontariusz w klubie malucha, więc mam już doświadczenie.

Pani Magdalena zdążyła już zebrać pięcioosobową grupę dzieci. Założyła też swoją stronę internetową www.urwisek-parczew.pl. – Działalność zaczęłam niedawno. Dostałam na ten cel dofinansowanie z urzędu pracy – mówi pani Magdalena.

Pracownicy Urzędu Miejskiego przyznają, że wielu rodziców dzwoni do nich i chce dowiedzieć się o usługi dziennego opiekuna. – Jeżeli będzie takie oczekiwanie, to mamy w tym roku zarezerwowane na ten cel pieniądze. Myślę, że kolejny konkurs ogłosimy nawet za miesiąc lub dwa. Chyba nikt inny nie prowadzi takiej formy opieki w naszym województwie – mówi Chojak.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!