niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Park wodny za lasem

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 lipca 2002, 21:05

Z 800 do 500 ha zmniejszyła gmina Biała Podlaska obszar leśny potrzebny pod budowę strefy gospodarczej, o którą zabiega turecko-polska spółka Epit & Korporacja Rozwoju Wschód–Zachód.
Ten krok w staraniach o odlesienie terenów pod inwestycję został dobrze przyjęty przez przedstawicieli Ministerstwa Środowiska i Krajowej Rady Zagospodarowania Przestrzennego, którzy wizytowali wczoraj tereny przyszłej strefy gospodarczej.
– Postanowiliśmy zrezygnować z lokalizowania aquaparku na terenach leśnych – powiedział Dziennikowi Wiesław Panasiuk, wójt gminy Biała Podlaska. – Przenosimy jego projektowanie na tereny rolne w pobliżu wsi Dokudowa.
Druga istotna zmiana dotyczy lokalizacji torów wyścigów samochodowych (m.in. Formuły 1). Ponieważ nie mogą być usytuowane w Woskrzenicach, najprawdopodobniej zostaną przeniesione w okolice Worońca i Fronołowa.
– Członkowie komisji byli zadowoleni z naszego kompromisu – dodał wójt Panasiuk. – Teraz, ze względu na nowe okoliczności, muszę jednak uzupełnić wniosek o odlesienie terenów leśnych.
Nie wiadomo, jaką ostatecznie decyzję w sprawie odlesienia 500 ha podejmie minister ochrony środowiska. Poprzednia była niekorzystna dla gminy i inwestora. Niestety, reprezentanci Ministerstwa Środowiska nie zgodzili się wczoraj na kontakt
z dziennikarzami.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!